Новий водогін для Черкаського та Гвардійського, що на Новомосковщині, почнуть будувати вже навесні 2020 року

У Дніпропетровській ОДА працюють над проектом нового водогону, який забезпечуватиме водою Черкаське, Гвардійське та Вільне, що на Новомосковщині. Будівництво нового водогону планується на місці старої, вщент зруйнованої системи. За інформацією пресс-служби Дніпропетровської ОДА будівництво водогону розпочнеться вже навесні 2020-го.

Нині вода до Черкаського та Гвардійського потрапляє по водогону, збудованому у 1960-х роках. Тоді він забезпечував ще кілька населених пунктів та цукровий завод. Зараз підприємство вже не працює, а села мають власні свердловини. Від старого водоводу окрім військових містечок живиться лише селище Вільне.

«Обласна влада вже робила проект нового водогону Вільне – Гвардійське на місці старої труби. Запланували прокласти 50-кілометрову магістраль. Воду на таку величезну відстань мав «штовхати» Перещепинський водоканал, який знаходиться на межі банкротства через багатомільйонні борги. Довелося б витратити чималу суму на реконструкцію його обладнання та оновлення очисних споруд. На все про все – майже 300 млн грн, колосальні кошти», – наголосив директор департаменту ЖКГ Дніпропетровської ОДА Андрій Коломоєць.

На нерентабельний проект в обласному бюджеті-2019 кошти не заклали, будівництво так і не почалося.

«Нині йдемо альтернативним шляхом. Підведемо 15-кілометрорвий водогін з іншого боку – із Новомосковська. Такий проект обійдеться в 5-6 разів дешевше», – додав Андрій Коломоєць.