На Новомосковщині відбувся фестиваль народної творчості «Квітни талантами, Новомосковський край!»

Вже понад 30 років на Новомосковській землі відбувається справжнє свято талантів, яке єднає на одній сцені обдарованих аматорів нашого району – виконавців, музикантів, читців, танцюристів. Доброю традицією, започаткованою відділом культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації, стало проведення щорічного фестивалю народної творчості «Квітни талантами, Новомосковський край!», у якому беруть участь як добре відомі публіці артисти, так і нові, зовсім юні обдарування.

Найкращі виконавці вокального, хореографічного та інструментального мистецтва, переможці звітів народної творчості, котрі проходили протягом квітня-травня в 19 клубних установах, стали учасниками святкового гала-концерту, який відбувся 7 червня у Королівському культурно-спортивному центрі.

У фойє Королівського КСЦ піднесений настрій глядачам створювали баяністи Дмитро Мірошник та Володимир Смірнов з Миколаївського СБК, які виконали мереживо з популярних сучасних та народних пісень.

Не можна було оминути увагою виставку робіт учнів Івано-Михайлівського НВК, учасників гуртків «Народна творчість» (керівник О. В. Руденко) та «Креатив» (керівник М. Ю. Генюш), які представили яскраві вироби з тіста, майстерно виконані композиції в стилі канзаші та квілінг. У фойє відвідувачі фестивалю мали змогу ознайомитись з творчістю зразкової дитячої студії народного малярства «Джерельце» та майстрині Ірини Гоєнко з Губиниського СБК (керівник Ігор Жолобак), яка репрезентувала персональну виставку ляльок-мотанок, помилуватись вишиваними виробами члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Н. М. Явір.

Концертний зал був наповнений глядачами різного віку, які зустрічали кожного артиста радісними вигуками та гучними оплесками. На фестивалі панувала тепла родинна атмосфера. Чарівні ведучі Маргарита Генюш (Івано-Михайлівський СК) та Аліна Рябошапка (Хащівський СК) стали окрасою заходу, створюючи у гармонійному дуеті урочисту і, водночас, душевну атмосферу.

Програма фестивалю відзначалась різноманітністю та різножанровістю, однак переважну більшість номерів виконували артисти вокального мистецтва. Честь відкрити святковий гала-концерт випала аматорському вокальному квартету «Сузір'я» Миколаївського СБК у складі Валентини Лисогорі, Інни Прийменко, Володимира Смірнова та Дмитра Мірошника, котрі виконали пісню В. Яремчука на слова А. Пашкевича «Моя ти земле калинова».

Високу оцінку журі та диплом І ступеня отримали хорові колективи «Самарчанка» Василівського СБК (керівник Інна Гайдук), «Світлиця» Хащівського СК (керівник Сергій Ганжала) та «Кільченські зорі» Спаського СК (керівник Олександр Пихаленко), які порадували усіх натхненим та майстерним виконанням пісень.
Заряд позитивного настрою та яскраві емоції подарували аматорське вокальне тріо «Марічка» Гнатівського СК (керівник Наталія Гиркало), які завзято виконали попурі з українських пісень, та вокальний жіночий ансамбль «Надія» Надеждівського СК (керівник Наталія Савицька), викликавши у присутніх щирі посмішки жартівливою народною піснею «Не варила нічого».

Глядачі тепло зустріли виступи аматорських жіночих вокальних ансамблів «Лілея» Губинського СБК «Ювілейний» (керівник Світлана Ситник), «Берегиня» Гнатівського СК (керівник Надія Гузенко), «Любавушка» Івано-Михайлівського СК (керівник Любов Нечипоренко), «Панянки-попаснянки» та аматорського вокального чоловічого гурту «Fireman» Попасненського СБК (керівник Вікторія Чубенко), народного аматорського вокального ансамблю народного співу «Пролісок» Миколаївського СБК (керівник Валентина Лисогоря), та гостей фестивалю – народного аматорського вокального ансамблю «Михайляночка» Михайлівського СБК (керівник Віктор Карпенко).

Особливе захоплення публіки викликав виступ аматорського вокально-інструментального гурту «All іnclusive» Попасненського СБК (керівник Борис Чупахін), який виконав пісню «Расскажи мне, мама».

Як завжди на високому рівні виступили талановиті солістки Арзу Гасанова з Мар'янівського СК та Ірина Гордієнко з Губиниського СБК «Ювілейний», аматорський вокальний дует «Світанок» у складі Світлани Оспіщевої та Віталія Крата з Королівського КСЦ, аматорського вокального чоловічого дуету у складі Олександра Пихаленка та Руслана Кононенка зі Спаського СК.

Гучними оплесками зустрічали улюбленців публіки – родинний вокальний дует «Гармонія» у складі Сергія Ганжали та Любові Шереметьєвої, які натхненно виконали відому українську народну пісню «Їхав козак степом». Аматорський родинний дует гітаристів Андріївського СК у складі Олексія та Ігоря Левицьких віртуозно виконав циганські наспіви «Мардяндя». Назавжди зворушливо прозвучала пісня у виконанні аматорського сімейного вокального дуету у складі Інни і Павла Гайдуків з Василівського СБК.

Особливої експресії фестивалю надали танцювальні номери. Справжній вибух емоцій викликали виступи учасників зразкового ансамблю бального танцю «Престиж» Миколаївського СБК Надії Бочкарь та Вадима Реви (керівник Надія Бочкарь), які вразили глядачів вишуканою виразністю ліричної румби. Дитячий танцювальний колектив «Алегро» Губиниського СБК (керівник Анастасія Земляна) представив присутнім екзотичний танець «Японська сакура». Журі високо оцінило яскраві образи та виступи аматорських танцювальних колективів «Драйв» Вільненського СБК (керівник Наталія Анкудінова), який продемонстрував експресивну витонченість аргентинського танго, «Гармонія» Губиниського СБК «Ювілейний» (керівник Тетяна Черниш) з яскравим танцем «Веселка», «Фантазія» Хащівського СК (керівник Любов Кулак) та «Веселка» Івано-Михайлівського СК (керівник Любов Нечипоренко).

Своєрідною кульмінацією гала-концерту став фінальний виступ соліста Королівського КСЦ Віталія Крата, який виконав пісню Т. Петриненка «Україна» у супроводі хореографічної композиції «Рушник мого краю», підготовленої учасниками танцювального колективу «Алегро» Губиниського СБК (керівник Анастасія Земляна).

На згадку про захід артисти і майстри народного мистецтва отримали від організаторів пам’ятні сувеніри – вишиті рушники з логотипом фестивалю, а також яскраві дипломи, якими за перемогу, активну участь та популяризацію культурних традицій Новомосковщини було нагороджено понад 100 учасників масштабного дійства.

Районний фестиваль «Квітни талантами, Новомосковський край!» пройшов на високому професійному рівні, порадував цікавими творами та композиціями, продемонстрував, наскільки прекрасною, різнобарвною та багатою є духовна і культурна скарбниця району. Всі учасники і відвідувачі гала-концерту отримали неабиякий заряд позитивної енергії та натхнення до нових творчих досягнень.
Висловлюємо вдячність головам селищних та сільських рад, а також меценатам, які сприяли участі артистів у мистецькому заході, зробивши свій внесок у розвиток культури Новомосковщини. Бажаємо усім, аби добра традиція проведення фестивалю не тільки не втрачала актуальності, а й набувала нових форм і фарб, зрощувала таланти та обдарування, які стануть духовною перлиною і прикрасою нашого краю.

 

Відділ культури, туризму, національностей

та релігій райдержадміністрації.

Комментарии