На Дніпропетровщині за останню добу вогнеборці області ліквідували 85 пожеж сухотрав’я

Упродовж минулої доби на території області вогнеборцями ліквідовано 85 загорянь сухої рослинності та очерету, що виникали як в межах населених пунктів, так і поблизу них. Зокрема, пожежі у природних екосистемах виникли у містах Дніпро, Кам’янське, Кривий Ріг, Марганець, Нікополь, Павлоград, Апостолівському, Васильківському, Верхньодніпровському, Дніпровському, Криничанському, Магдалинівському, Межівському, Новомосковському, Синельниківському, Софіївському, Петриківському, Петропавлівському, Покровському, П’ятихатському, Томаківському, Широківському та Царичанському районах.

Шановні громадяни! Вогнеборці Дніпропетровщини наголошують дотримуватись правил пожежної безпеки. Перебуваючи за містом, господарюючи на присадибних ділянках та на відкритих територіях, не спалюйте суху рослинність, не розкладайте багаття у лісах, на торфовищах, утримайтеся від куріння чи користування відкритим вогнем у зазначених місцях.

Пам’ятайте, що за сухої погоди спричинити пожежі в екосистемах здатен навіть непогашений сірник або недопалок, залишений на сухій трав’янистій підстилці.

Не забувайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин а також неконтрольоване поширення вогню.

Випалювання сухої рослинності завжди пов’язане з ризиками поширення вогню на розташовані поруч будівлі та лісові насадження, а продукти горіння небезпечні для людського здоров’я.

Пожежу, що розгоряється, спробуйте загасити, засипаючи піском чи заливаючи водою. Якщо ж впоратися самотужки неможливо або пожежа вже набула значних розмірів, негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».

Пам’ятайте, що за несанкціоноване випалювання сухої рослинності законодавством України передбачена адміністративна відповідальність!