Народний депутат України Вадим Нестеренко завітав з робочим візитом до трудових колективів Новомосковська

11 червня народний депутата України від 38-го округу Вадима Нестеренко провів робочі зустрічі з освітянами та трудовими колективами Новомосковська. Кожна із зустрічей пройшла у форматі відкритого діалогу, де виборці мали змогу поставити Вадиму Григоровичу найболючіші запитання та отримати на них відповіді.

Свій робочий візит народний депутат розпочав із зустрічі з трудовим колективом Комунального підприємства "Новомосковськ водоканал".

Практично всі новомосковці прекрасно пам'ятають минулорічну ситуацію, коли попереднє керівництво «Новомосковськ водоканалу» занурило наше місто в справжнісінький «засушливий колапс». Завдяки зусиллям народного депутата Вадима Нестеренко та міської влади дану проблему вдалося вирішити. Місцеві жителі чудово знають, що у Новомосковська немає свого джерела води, і ми змушені купувати воду у КП «Дніпроводоканал». Звідси і виходять досить завищені тарифи на послуги водопостачання. На превеликий жаль, аби місто залишилось з водою, з міського бюджету були виділені чималі кошти на погашення заборгованості «Новомосковськ водоканалу».

Подібна ж ситуація склалась і з комунальним підприємством «Новомосковськ Теплоенерго». Борги наших містян за тепло сягають більше ніж 30 млн. гривень. З кожним роком ця цифра тільки зростає. Саме тому, аби місто не залишилось без теплопостачання в зимовий період, з міського бюджету постійно виділяються дотації КП «Новомосковськ Теплоенерго».Лише за останні декілька років з бюджету міста Новомосковська на підтримку комунального підприємства було виділено близько 50 млн. гривен (по 15 – 20 млн. грн. в рік). Замість того щоб витратити дані кошти на покращення благоустрою Новомосковська, міська влада змушена «гасити» борги наших містян.

Багато хто з присутніх на зустрічі запитував Вадима Нестеренко про альтернативні джерела опалення. На що Вадим Григорович відповів: «У нас є один досить цікавий комерційний проект – будівництво ТЕС, яка буде працювати на відходах сільгосп виробництва та буде виробляти енергію за Зеленим тарифом. Більше того, вже знайшлися й інвестори, які готові узятись за проект будівництва теплоенергостанції. Окрім того що ТЕС буде обігрівати Новомосковська, так там завжди буде гаряча вода яка надходитиме в місто. Плюс таке підприємство дасть нові робочі місця».

Наступні дві зустрічі пройшли з педагогічними колективами загальноосвітніх закладів міста № 4, № 12, № 13, № 14, № 16, №17, № 2, № 5, № 8, Колегіуму № 11, викладачами Новомосковського ліцею «Самара», а також працівниками та вихователями дошкільних навчальних закладів «Ластівка», «Веселка», «Струмочок», «Ромашка», міської ДЮСШ та  інклюзивно-ресурсного центру.

Досить цікаво та змістовно відбулося спілкування народного депутата Вадима Григоровича Нестеренко з працівників освітніх закладів міста. Вони озвучили не лише освітянські тривоги, а й проблеми, які хвилюють усіх жителів України -  субсидії, маленькі зарплати, працевлаштування молоді, неналежну матеріальну базу, харчування дітей у школах та ін.

Також чимало питань на зустрічах стосувалось благоустрою міста та сплати податків. Містяни обурювались, мовляв: чому ми сплачуємо податки, а в нашому місті так мало проводиться ремонтів та реконструкцій?! На що Вадим Григорович зазначив, що в нашій країні існує закон згідно якого податки сплачуються за місцем роботи, а не за місцем проживання. Це значить, що податки жителів Новомосковська, які працюють у Дніпрі чи іншому місті надходять саме то того населеного пункту де вони працевлаштовані, а не до нашого міського бюджету. Звідси і виходить такий низький відсоток доходів міста. А якщо взяти до уваги борги жителів Новомосковська за тепло та воду, то місцева влада ще й змушена майже половину міського бюджету витрачати на погашення боргів. По факту, бюджетних коштів нашого міста не вистачає аби привести Новомосковськ до ладу «за один день».

Не оминули стороною і питання будівництва у Новомосковську нової сучасної школи. Як повідомив нардеп, то в планах на наступні роки є проект будівництва навчального закладу на базі школи №13. Зараз із старою одноповерховою будівлею школи розташований «бетонний каркас» школи, яку почали будувати ще за Радянських часів, а потім покинули.

Вже більше 40 років покинута будівля служить притулком для безхатченків, безпритульних тварин та поросла чагарниками.  Останні декілька років Вадим Григорович разом з міською владою докладали чимало зусиль аби розпочати проект будівництва школи, але область не давала ніяких позитивних відповідей. Натомість, з обласного центру надходили пропозиції щодо закриття в нашому місті навчального закладу на одному з віддалених мікрорайонів, а замість нього розпочати будівництво нової школи. Зараз же представники обласної влади погодили ідею будівництва ЗОШ №13. Сподіваємося що  в майбутньому цей проект «рушить з мертвої точки»,

Загалом у ході кожної із зустрічей було обговорено проблеми електрифікації вулиць нашого міста, перспективи будівництва спортивних майданчиків, реконструкції медичних закладів та амбулаторій, потреби ремонту та будівництва шкільних приміщень та облаштування вбиралень в закладах освіти, забезпечення обладнанням та необхідною апаратурою закладів освіти, культури, медицини та звичайно будівництва й ремонту доріг як державного так і місцевого значення.

Зустрічі видались конструктивними та діловими, Вадим Григорович Нестеренко з розумінням сприйняв важливість порушених питань та обіцяв сприяти їх вирішенню.

Комментарии