Народний депутата України Вадим Нестеренко провів зустрічі з відвідувачами Новомосковського терцентру

Протягом трьох днів, в клубі Новомосковського Територіального центру соціального обслуговування проходили зустрічі Народного депутата України від 38-го округу Вадима Нестеренко з жителями нашого міста.

Зустрічі відвідало більше 100 осіб, переважна чисельність це люди похилого віку, особи з інвалідністю та працівники Новомосковського Територіального центру. Зустрічі проходили у форматі відкритого діалогу, де присутні мали змогу поділитись своїми проблемами, поставити Вадиму Григоровичу найболючіші запитання та отримати на них відповіді.

На зустрічах Вадим Григорович розповів про досягнення, які відбулися на благо міста під час його каденції, про об’єкти будівництва, реконструкції, які потребували залучення коштів з обласного та Державного бюджетів, Фонду регіонального розвитку. Навів приклади найуспішніших проектів, які вдалося повністю профінансувати та здати в експлуатацію, а також розповів про найближчі плани що стосуються розвитку м. Новомосковськ та Новомосковського району, про проблеми міста та шляхи їх вирішення.

Питання, що стосувалися опалення, водопостачання та роботу комунальних підприємств м. Новомосковська були найактуальнішими.

«Основна та, напевно, найголовніша проблема Новомосковська – централізоване опалення. Причина в тому, що населення відмовляється проводити оплату за тепло. Найнеприємніше, що величезні борги мають як раз платоспроможні люди, у яких є бізнес, декілька квартир та автомобілів, а от ті ж пенсіонери та малозабезпечені сім’ї оформлюють субсидію та регулярно проводять виплати. Механізму вилучення боргів, на превеликий жаль, в нашій державі не існує. Постійні судові позови дають дуже маленький результат. Дивлячись на всю цю ситуацію можна сказати лише одне: місту потрібно шукати інше джерело опалення. Перейти на електроопалення для міста не має можливості, так як це просто не підйомна фінансова ноша. За минулорічними підрахунками, аби перевести Новомосковськ на електроопалення, знадобиться близько 600 – 700 млн. грн. Це просто шалені гроші, які місту взяти нема звідки.

Які перспективи? Особисто я бачу тільки один варіант: є у нас один комерційний проект - це теплоенергостанція. При виділенні ділянки на території міста ми можемо поставити станцію, яка буде працювати на відходах сільгосп виробництва та вироблятиме енергію за Зеленим тарифом (економічний і політичний механізм, призначений для залучення інвестицій в технології використання поновлюваних джерел енергії), плюс при такому виробництві завжди буде гаряча вода, яка поступатиме в місто. Таким чином нам би вдалося значно знизити тарифи і піти від споживання газу для опалення (адже це може значно скоротити затрати населення на електроенергії спожитій від бойлерів та інших електрообігрівачів). Плюс таке підприємство дасть нові робочі місця», - сказав Вадим Нестеренко.

Що ж стосується водопостачання, то ситуація з боргами нічим не краща. Так як у Новомосковську нема свого джерела води, то жителі нашого міста просто змушені «купувати» воду у «Дніпроводоканала» за шалені кошти. Після безлічі проведених експертних розрахунків виявилось, що у Новомосковська немає своїх альтернативних джерел водопостачання. На даний момент у нашого міста залишається поки що один варіант – ремонтувати трубопровід, аби знизити втрати по воді, що дасть змогу знизити тариф на воду.

Аби Новомосковськ не залишився без теплопостачання та без води, міська влада змушена щорічно датувати комунальні підприємства та сплачувати борги населення з місцевого бюджету.

Лише за останні три роки з бюджету Новомосковська, на погашення боргів за теплопостачання, було виділено більше ніж 50 млн. грн. А це саме ті кошти, які могли бути направлені на ремонти дворових проїздів, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, ремонти навчальних закладів, лікарень та амбулаторій.

Багато скарг від жителів міста поступало і на Приватне комунальне підприємства «Новомосковськ КомЕнерго», з яким місто заключило договір ще у 2008 році. Наразі дане підприємство являється збитковим та мало виконує свої функції, через що містяни і скаржаться. Через те, що «КомЕнерго» є комерційним підприємством, знайти «управу» на нього зі сторони місцевих органів управління майже не можливо. За попередньою інформацією договір міста з КП «КомЕнерго» закінчується у серпні поточного року. І намірів продовжувати співпрацю з ним у місцевої влади немає. Саме тому, по закінченню договірних стосунків, місто буде оголошувати тендер на пошук нового надавача комунальних послуг.

Окрім того, аби діалог з новомосковцями був більш конструктивним та змістовним, разом з народним депутатом зустрічі відвідали і представники Новомосковських міських комунальних підприємств.

Так, наприклад, присутні на зустрічах містяни неодноразово підіймали тему пов’язану з колишнім дитячим садочком «Ювілейний».

У 2014 році місцева влада подала проект на ремонт дитячого садочка. Кабінетом міністрів садочок «Ювілейний» був внесений в проект реконструкції та розвитку, яким займався один із Європейських банків. Все фінансування реконструкції, за умовами договору, повністю лягало на плечі банку. Після того, перед початком навчального року у 2016 році (коли діточок перевели до СОШ №18), від Європейського банку надійшло перше фінансування, на об’єкт «зайшла» підрядна компанія. Але буквально через місяць ремонтних робіт банк відмовився виконувати умови договору і припинив фінансування. Після чого підрядна компанія припинила свої роботи і покинула будівлю. Садочок закрили, а на охорону будівлі поставили саме підрядника, але ті відмовились, адже грошей банк так і не дав. З того часу будівля стала покинутою. Міська влада довго шукала гроші на реконструкцію, але як область, так і держава не вважали таке фінансування за потрібне. Окрім того, знайшлися і місцеві жителі, які забрали з території колишнього дитячого садочку все що «погано лежить», а нарко- та алко-залежні влаштували там справжнісінький «притон».

Наразі територія колишнього садочка «Ювілейний» охороняється. Представники місцевої влади шукають кошти на реконструкцію та підрядника, який буде займатись ремонтними роботами. Проект реконструкції будівлі вже повністю готовий та знаходиться у розпорядженні місцевих органів управління. Згідно проекту в даному приміщенні, після реконструкції буде новий, сучасний дитсадок.

Не оминули на зустрічах і тему з безпритульними тваринами. Ні для кого не секрет, що по місту Новомосковську розгулює чимало собак, які час від часу становлять небезпеку для містян.

«Ви знаєте, що стосується бродячих собак, то ця проблема гостро обговорюється вже не перший рік. Комунальне підприємство «Новомосковський комбінат комунальних підприємств», який наділений повноваженнями, пов'язаними з виловом, стерилізацією і приспанням собак, він фізично зараз не може займатись безпритульними тваринами. З боку закону у працівників НККП просто зв'язані руки, вони нічого не можуть зробити. Чому? - запитаєте ви. Тому що відловлювати тварин потрібно спеціальним обладнанням, а садити тварин в спеціальні контейнери та машини. Відстрілювати, труїти або присипляти - за законом заборонено! Це кримінальна відповідальність. Зараз на НККП взяли нового фахівця, який і буде займатися виловом собак, відвозити в ветеринарні клініки, віддавати в руки лікарів-фахівців на стерилізацію або усипляння (все залежить від стану здоров'я тварини), проводити чіпування і випускати на свободу. Це єдиний варіант який на сьогоднішній день можливий. Хотілося б відзначити, що процедура стерилізації тварини не така вже й дешева. Я прекрасно розумію обурення городян, але, на превеликий жаль, на даний момент, на законодавчому рівні, у нас немає ніяких важелів тиску щоб масово проводити боротьбу з безпритульними тваринами. Друга проблема - це відсутність на території міста «питомника» для бездомних тварин», - розповів начальник комунального підприємства «Новомосковський Комсервіс» Чупраков Анатолій Григорович.

Також можна відмітити, що у НККП на балансі числиться земля, де в подальшому міська влада планує побудувати притулок для тварин. Але зараз все впирається у фінансування. Через те, що місто віддає чималу частину бюджету на оплату боргів за комуналку жителів Новомосковська, зараз просто немає фінансування для подібних проектів.

Загалом у ході зустрічей новомосковцями  були підняті питання пенсійного забезпечення та житлово-комунального господарства, тарифів на комунальні послуги, ремонтів внутрішньоквартальних та дворових проїздів, ремонтів під’їздів та дахів багатоповерхівок, утримання прибудинкової території, встановлення дитячих майданчиків, освітлення вулиць та багато іншого.

На більшість питань, які були поставлені Вадиму Григоровичу, відвідувачі отримали відповіді та пояснення. Нардеп пообіцяв посприяти вирішенню тих чи інших проблем.

На завершення відвідувачі Новомосковського Територіального центру подякували Вадиму Григоровичу Нестеренко за красу центральної площі з чудовими алеями, з гарними декоративними деревами і квітами, за його роботу на благо розвитку міста, за відремонтовані дитячі садочки, школи, побудовані спортивні майданчики та підтримку соціально незахищених верств населення і побажали успіхів на позачергових виборах народних депутатів України.