КНП “Новомосковський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” попереджує про правила занурення до Хрещенської купелі

У день великого свята Водохреще 19 січня даємо рекомендації, як підготуватися до купання заради збереження власного здоров'я та гарного самопочуття.

Існує думка, що саме в цей день вода набуває цілющої сили, а той, хто скупається в ополонці на Водохреще, буде здоровий і благополучний весь рік. Однак варто пам'ятати, що занурення в ополонку один раз на рік - найсильніший стрес для нього. Тому перш ніж зважитися на занурення, бажано проконсультуватися з лікарем, наскільки безпечна ця процедура для вас.

Категорично заборонено купання в ополонці на Водохреща при наявності таких проблем зі здоров'ям:
- запальні процеси носоглотки та придаткових пазух носа, середнього вуха (отити);
- захворювання серцево-судинної системи (вроджені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії, перенесений інфаркт міокарда, важкий коронаросклероз, гіпертонічна хвороба ІІ та ІІІ стадії);
- хвороби центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, виражений склероз судин головного мозку, енцефаліт, арахноїдит);
- периферичної нервової системи (неврити та поліневрити);
- ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз);
- органів зору (глаукома, кон'юнктивіт);
- органів дихання (туберкульоз легень - активний та в стадії ускладнень, запалення легень, бронхіальна астма, емфізема);
- сечостатевої системи (нефрит, цистит, аднексит, простатит);
- шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит);
- шкірно-венеричні захворювання;
- наявність великих післяопікових рубців.
Якщо жодна із вищезазначених недуг не наявна, слід ознайомитись з основними правилами зимового пірнання, які допоможуть зберегти та покращити здоров'я:
- обов'язково купайтеся у знайомому місці або місці, що пристосоване для зимового купання з облаштованим заходом у воду.
- приходьте на ополонку з супроводжуючим. Беріть із собою туристичну ковдру або навіть просто газету, щоб постелити під ноги при роздяганні та одяганні.
- Перед купанням в ополонці необхідно розігріти тіло, зробивши розминку, пробіжку.
- Новачкам слід обмежити термін купання в ополонці чверт хвилини.
- Одяг повинен бути зручним для одягання, не тісним і з найменшою кількістю ґудзиків.
- Не вживайте алкоголю та не паліть перед купанням.
- Не купайтеся на голодний шлунок та відразу після прийняття їжі.
- Не забувайте про поступовість і здоровий глузд.Та пам’ятайте про позитивні емоції. Вони перешкоджають виникненню негативних реакцій, організм успішніше протидіє холодному впливу, легше справляється з ним.

Будьте здорові!

 

Комментарии