З кожним новим тижнем на Новомосковщині збільшується чисельність хворих на кір

По даним ВСП "Новомосковський міськрайонний ВЛД" станом на 10 липня поточного року в місті Новомосковську 43 особи захворіли на кір, з них 23 дорослих та 20 дітей, переважно вікової групи 5-9 років, по Новомосковському району захворівших 87 осіб, з них 43 дорослих та 44 дитини, переважно вікових груп 1-4 та 5-9 років.
З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 4 липня 2019 р.) на кір захворіли 55 776 людей — 26 112 дорослих і 29 584 дитини, а від ускладнень кору померли 18 людей.
З початку цього року на кір захворіло більше людей, ніж протягом всього 2018-го.
Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США.
МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.
Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті.
Специфічного лікування від кору немає.
Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація.

Комментарии