Жителі Новомосковська щодня страждають від жахливого смороду у місті

Протягом останнього місяця у Новомосковську вранці та ввечері усе місто накриває жахливий сморід, на який містяни скаржаться все частіше. Також, за повідомленнями новомосковців, у різних мікрорайонах міста сморід має абсолютно різний запах, адже десь смердить громадським туалетом, десь нечистотами із птахофабрики чи свиноферми, десь горілим пластиком чи іншими синтетичними хімікатами, а десь гостро відчувається сморід від так званої «мертвечини».  Саме тому журналісти нашої газети вирішили завітати до представників місцевої влади та уповноважених органів міста, аби дізнатись чи визначили де джерело смороду і які дії з їх боку було прийнято.

Першими на повістці дня були Управління Держпродспоживслужби у Новомосковському районі та «Новомосковський міськрайонний відділ лабораторних досліджень» Державної установи «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Але, як виявилось, всі керівники та заступники цих держустанов разом були у непередбачуваній відпустці, а ті хто зміг все-таки вийти до журналістів – від коментарів категорично відмовились.  Тож дізнатись про сморід, його походження та дії щодо його ліквідації нам так і не вдалося.

Окрім того наші журналісти вирішили поїхати до сміттєзвалища ТОВ «Екологія України», яке розташоване на Мар’янівській горі, неподалік Новомосковська та належить вже до Дніпропетровського району. Звичайно ж що на територію сміттєвого полігону нас не пустили, але, дійсно, сморід який витав у повітрі мав запах горілого пластику, частково синтетичних хімікатів та гнилі. Судячи з фото можна побачити, що не все сміття, яке привозять на полігон, належним чином утилізують та засипають землею чи глиною.

Єдиним, хто погодився поспілкуватись із журналістами та надати коментарі був заступник міського голови Костянтин Морозов, який зазначив, що раніше була проведена робоча зустріч з представниками Держпродспожвслужби і ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України», було проведено перевірку деяких підприємств, що можуть розповсюджувати сморід, а також було проведено моніторингове дослідження атмосферного повітря в зоні впливу полігону побутових відходів ТОВ «Екологія України».

«Ви тільки що були в Держспоживслужбі та Лабораторному центрі, ось що вам там відповіли? – Ніякої конкретики. Приблизно те ж саме там відповідали і нам. Виявляється у нас в країні дуже велика складність взагалі взяти загальний аналіз повітря, перевірити які речовини там присутні, чи перевищують вони концентрацію і шкодять здоров'ю містян. Ми, як виконком, звернулися до цих держустанов для того, щоб перевірити ті чи інші підприємства. Але, як виявилось, щоб пред'явити цим підприємствам щось, то фахівці повинні розуміти, що дійсно ось тут є підприємство яке займається ось таким виробництвом і у них є шкідливі викиди. Щоб потрапити на ці підприємства - потрібно офіційний дозвіл. Саме тому ми написали листи в обласний департамент екології, так як вони видають дозволи на проведення аналізів, ми звернулися в міністерство екології бо там є кілька груп досліджень і по першій групі дозвіл дає саме міністерство, ми звернулися в обласну екологічну інспекцію із запитом про те, кого вони перевіряють, чи є якісь порушення, які підприємства міста Новомосковська займаються виробництвом і здійснюють шкідливі викиди в атмосферу. Це все було зроблено для того щоб місцевий лабораторний центр міг провести аналіз і перевірити чи перевищують або не перевищують допустиму норму ті чи інші підприємства відносно речовин, які вони викидають у повітря.

На сьогоднішній день лабораторному центру вдалося офіційно зробити аналіз повітря на Кулебівці, в зоні неподалік від сміттєзвалища «Екологія України». Виявилося що гранична норма аміаку перевищує допустиму концентрацію в 7 разів.

На жаль вищевказаний полігон хоч і знаходиться біля Новомосковська, але територіально розташований в Дніпропетровському районі, а це значить що він поза юрисдикцією Новомосковської міської ради. Виконкомом в обласну екологічну інспекцію було направлено лист з проханням дати оцінку рівню забруднення полігону і вжити відповідних заходів. За іншим підприємствами, що можуть бути потенційними забруднювачами повітря, поки що робота триває.

Ситуація досить складна, адже прийти і просто перевірити те чи інше підприємство не можливо. Як повідомили в обласній екологічній інспекції, то за останні два роки МОЗ жодного разу не надало відповідних дозволів на офіційну перевірку підприємств, які систематично здійснюють шкідливі викиди у атмосферу», - розповів Костянтин Миколайович.

Комментарии