Екологічна катастрофа: на Новомосковщині через забруднення річки починається масовий замор фауни

У квітні місцеві жителі Дніпровського та Новомосковського районів відчули різкий сморід та зафіксували масовий замор фауни. Було встановлено, що екологічну катастрофу становить забруднення річки Татарки. Визначені обсяги забруднення — 6300 кубічних метрів. Знищення фауни буде мати наслідки для всієї річки на 10 – 15 км. Щоб повністю відновити водойму потрібні десятиріччя.

В екстреному порядку власними силами людей на місці була збудована дамба, аби запобігти подальшому розповсюдженню забруднюючих речовин.

Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної ради.

За результами аналізів це не тільки органічні, але й хімічні речовини. Наприклад, компоненти поліурітонового клею, який є дуже небезпечним і агресивним до навколишнього середовища.

Тиичасова дамба протрималась близько 45 днів і почала розмиватися.

Тож, зараз на порядку денному розглядають варіанти відновлення екологічного стану річки:

- будівництво нової дамби, що стримає забруднення;

- придбання реагентів для очищення забрудненої ділянки;

Депутатські комісії з екології та ЖКГ обласної ради звернулися до районних адміністрацій і місцевої комісії ТЕБ і НС. Для того, щоб в найближчі строки були складені документи і прораховані цифри фінансування нагальних заходів щодо будівництва дамби та ліквідації забруднення.

За фактом забруднення річки 17 квітня відкрили кримінальне провадження за «Порушення правил охорони вод». Порушникові загрожує до 3 років обмеження волі.

Коментар заступника голови обласної ради Олексія Ангурця: