ДТЕК Дніпровські електромережі розповіли як перевірите себе серед списку боржників та уникнути відключення електроенергії

234 тисячі жителів заборгувало за світло: чи є ви серед боржників та як уникнути відключення розповідає ДТЕК Дніпровські електромережі

159 мільйонів гривень. Саме стільки заборгували жителі Дніпропетровської області за електроенергію, спожиту ще у минулі роки. Через це більше 234 тисяч осель за законом може залишитися без світла. Навіть за незначний, на перший погляд, борг у 200 гривень. ДТЕК Дніпровські електромережі закликає дніпрян перевірити, чи не має заборгованості.  Якщо є – якомога скоріше її сплатити.

Борг за електроенергію у розмірі 159 млн грн у  жителів регіону виник ще до 1 січня 2019 року, коли до реформи на ринку електроенергії сьогоднішній оператор систему розподілу ДТЕК Дніпровські електромережі  виконував не тільки функцію розподілу електроенергії, але і її поставки/продажу. Вже у квитанціях за січень 2019 року заборгованість за минулі періоди не вказувалась, адже продавати електрику дніпрянам почала інша компанія – постачальник універсальних послуг.

У 142 тисяч домогосподарств, тобто у більш ніж половини боржників, сума боргу становить менше 200 гривень. І за законом це вже є достатньою підставою, аби клієнта від’єднали від електромережі. У разі несплати боргу, компанія, у відповідності до порядку передбаченому законодавством, має від’єднувати боржників від мереж.

«Ми дбаємо про комфорт наших клієнтів і знаємо чимало випадків, коли люди потрапляли у списки боржників, загубивши квитанцію і забувши її оплатити. Аби не потрапити в неприємну ситуацію та  не залишитись без світла, ми закликаємо жителів області уважно перевірити наявність боргу. Повторне під’єднання буде коштувати від 150 до 500 гривень. І воно стане можливим лише після сплати боргу і займатиме до 3 робочих днів. От і виходить, що забувши колись сплатити умовних 200 гривень по рахунку за електрику, можна залишитися в темній оселі й отримати клопіт із повторного підключення, витрачаючи зайвий час та гроші», - підкреслив Юрій Паршин,  комерційний директор ДТЕК Дніпровські електромережі.

Дізнатися чи є у вас несплачені квитанції та сплатити можна:

1.       В особистому кабінеті ДТЕК Дніпровські електромережі.

2.       За телефонами контакт-центру: +38 (056/066/067) 790-99-00