До колекції Новомосковського музею потрапила ще одна цінна картина

Днями до експонатів Новомосковського міського музею ім. П. Калнишевського приєдналась ще одна вражаюча знахідка -  полотно (картина) епохи соцреалізму відомого художника Володимира Семеновича Горбаченка. Про це у Фейсбук повідомив директор музею Костянтин Мешко.

«Мабуть жителі Новомосковська вже чули про початок ремонту міського стадіону. І от сьогодні, під час демонтажу складських та гаражних приміщень, робітники, серед різного непотребу знаходять картину. І не просто картину, а велике полотно епохи соцреалізму відомого художника Володимира Семеновича Горбаченка. І як добре, що картині змогли своєчасно дати відповідну оцінку, відчути її художню та історичну цінність і вона не зникла разом з іншим будівничим сміттям. За це я висловлюю велику подяку директору Новомосковського міського центру «Спорт для всіх» Івану Жадану.

Автор картини, Володимир Семенович Горбаченко, яскравий представник Дніпропетровської школи художнього мистецтва. Народився в Дніпропетровську у 1924 році.Учасник Другої Світової війни, танкіст. Пройшов фронтовими дорогами до самого Берліна. Був нагороджений медалями «За відвагу» (1945), «За взяття Берліну» (1945). У 1950-му, закінчив Дніпропетровське художнє училище, де його викладачами були визначні живописці М. Панін та Н. Погрібняк. Учасник обласних, республіканських та всесоюзних виставок з 1951 року. Член спілки художників з 1961 року. Його персональні виставки проходили у Дніпрі (1961, 1974, 1980, 1985), Москві (1980), Бородіно (1980). Автор пейзажів та тематичних картин.

Роботи художника сьогодні зберігаються у Дніпропетровському художньому музеї, у приватних колекціях України та за її межами. А от одна з його картин довгий час зберігалась в неналежних умовах у складських приміщеннях новомосковського стадіону. Як і коли вона там опинилась - важко сказати. Та від сьогодні ця картина збагатить художню колекцію Новомосковського історико-краєзнавчого музею», - написав Костянтин Віталійович.

Комментарии