Для школярів Новомосковська провели квест «Я – PROFI»

Сучасні реалії та виклики українського ринку праці висувають необхідність превентивних профорієнтаційних заходів, які наразі допоможуть учнівській молоді зорієнтуватися у розмаїтті світу професій. Саме тому фахівцями державної служби зайнятості проводяться різноманітні форми профорієнтаційної роботи, які є цікавими для учнів сучасного закладу освіти. Одним із найцікавіших проектів ДСЗ  для учнівської молоді є профорієнтаційний КВЕСТ «Я – PROFI». Метою проведення заходів КВЕСТа є формування у випускників шкіл відповідального ставлення до планування професійної кар’єри, розширення знань про світ професійної діяльності.

КВЕСТ проводиться протягом вересня 2019-травня 2020 рр. У листопаді-грудні 2019 року стартували два перших етапи «Я-PROFI».

На першому етапі «PROFIКОНТЕНТ» Термін Римма, фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Новомосковського міськрайонного центру зайнятості,  ознайомила учнів ЗЗСО № 5 м. Новомосковська з інформацією про заклади освіти регіону, де можна отримати професії, в яких є зацікавленість. Оскільки вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці, він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії – це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі. Тому увага школярів була акцентована на необхідності свідомого підходу до  професії, відновлення та підвищення престижу робітничого фаху. Сьогодні цей факт особливо набуває уваги, адже ринок праці потребує представників саме робітничих професій.

З метою розширення знань про світ професій школярі на першому етапі були запрошені на День відкритих дверей у ПТУ № 48 (директор Мазур Ілона Володимирівна).

Учнівській молоді презентували професії: кухар-кондитер, електрозварник, муляр, штукатур, обліковець, діловод тощо. Учні взяли участь у презентаціях робітничих професій, зустрічах з майстрами виробничого навчання, наставниками та досвідченими працівниками, дізнались про зміст, значення та вимоги до вказаних професій.

Зустріч пройшла у теплій атмосфері, викладачі мали змогу розповісти про свій досвід, а учні - отримати відповідь на свої запитання від справжніх фахівців своєї справи. Все це дало їм можливість ще раз підтвердити, або замислитись про правильність на шляху обраної професії.

Етап  КВЕСТу «PROFIВИБІР» був присвячений активному вибору сфери діяльності учнями. Важливо враховувати, щоб обрана діяльність  їх не тільки цікавила, але й найбільше підходила кожному.  Тому учні   восьмого і дев’ятого класів ЗЗСО №5 м. Новомосковська разом з фахівцем з профорієнтації Новомосковського міськрайонного центру зайнятості Пасішною Іриною  проходили групове профконсультування із застосуванням психологічного тестування.

Школярі із задоволенням  досліджували свої інтереси та схильності, особливості власного мислення та світосприйняття.

Також  майбутнім випускникам була презентована профорієнтаційна платформа «Моя професія: консультаційна мережа» та інші профорієнтаційні ресурси служби зайнятості.

Кожен учень, котрий взяв участь у КВЕСТі «Я-PROFI», отримав інформацію, яка обов’язково йому допоможе у виборі майбутньої професії, а для декого – це можливість заздалегідь ознайомитися зі специфікою вже обраного професійного напрямку.

 

 

Пасішна Ірина Миколаївна

Фахівець з профорієнтації

Відділу активної підтримки безробітних