Для учнів Новомосковського ліцею “Самара” провели відкритий урок: “Україно! Ти для мене диво!”

12 лютого у 8-Б класі Новомосковського ліцею «Самара» вчитель української мови та літератури Гончарова Валентина Степанівна провела відкритий урок за темою: «Україно! Ти для мене диво!» (за поезією В. М. Сосюри «Любіть Україну!»), присвячений Міжнародному дню рідної мови, який будемо відзначати 21 лютого.

Протягом уроку учні вивчали історію створення вірша, висловлювали власну думку щодо проблем, порушених у творі, а саме: «Хто такий патріот? Чи легко бути патріотом? Чим можна доказати свою любов до України?».

Цікавим моментом був глибокий аналіз поетичного тексту, коли діти розмірковували про роль епітетів, метафор, порівнянь у поезії. Звернули увагу на колористику вірша. А підрахувавши кількість дієслів «любити» та іменника «Україна», прийшли до висновку, що саме повторення цих слів приводить нас до розуміння ідеї твору: виявлення любові поета-патріота до України.

Учні розказали про своє сприйняття України, використавши засоби різних видів мистецтва: живопису, виробів із солоного тіста, з тканини, пісенні твори.

Завершився урок переглядом відео, коли говорила вся країна (Львів, Харків, Київ, Бердянськ, Донбас), говорила однією мовою, одним серцем і душею. І в цих голосах чулася велика любов до найкращої, найріднішої землі – України.