Для співробітників Новомосковського терцентру провели психологічний тренінг

8 жовтня в Територіальному центрі соціального обслуговування м. Новомосковська, в рамках проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей» за підтримкою Міжнародної організації з міграції (МОМ) та фінансування Європейського Союзу відбувся психологічний тренінг для співробітників терцентру на тему «Профілактика професійного вигорання».

На початку тренінгу психолог Валентина Проніна пояснила присутнім що треба мати на увазі під поняттям «професійне вигорання». Професійне вигорання — це синдром, який розвивається на фоні хронічного стресу і призводить до загального виснаження організму людини. Він включає в себе три складники: енергетичний (брак енергії, фізична перевтома), емоційний (апатія, зниження чутливості та емоційності, байдужість) і екзистенціальний (втрата сенсу діяльності, життя). Це стан, коли зовсім нічого не хочеться, коли опускаються руки, коли результативність і якість роботи стрімко падає, а зацікавленість і мотивація в роботі зникають. Це стан, коли перебування з сім’єю перестає приносити задоволення, а рідні, друзі та оточуючі починають дратувати. Це стан, коли загострюються проблеми зі здоров’ям, а задоволення від життя та його якість падають.

В ході подальшого тренінгу Валентина назвала декілька факторів яких необхідно притримуватися щоб уникнути професійного вигорання: правильно організовувати робочий процес (працювати в команді, ефективно розподіляти робочий час та навантаження, розподіляти пріоритети між задачами); організувати робочі місця та місця відпочинку; підтримувати колективний дух співробітників; забезпечити та підтримувати психологічний комфорт в колективі. На думку учасників тренінгу заняття було корисним та пізнавальним. На наступному занятті буде продовжена практика надання самодопомоги користуючись системою ресурсів BASIC PH. Після 1-ї частини тренінгу Валентина провела індивідуальні психологічні консультації з проблемних питань які виникли в ході тренінгу.

Комментарии