Для новомосковців постраждалим від домашнього насилля функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги

З 16 січня 2019 року у Новомосковську працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям постраждалим від домашнього насильства. Вона діє при Новомосковському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що на вул. Паланочній, 29. До її складу увійшли психолог та два фахівці із соціальної роботи. . Ці люди першими надаватимуть людям, які потрапили у кризову ситуацію або постраждали від домашнього насильства, соціальну та психологічну допомогу.

В екстрених випадках члени мобільної бригади здійснюватимуть виїзди — для цього є автомобіль. За необхідності, члени мобільної бригади можуть залучити представників ГУ Національної поліції у м. Новомосковську — у разі загрози чи небезпеки для життя або ж здоров’я людини, а також фахівців управління «Служба у справах дітей» та управління охорони здоров’я.

Мобільна бригада функціонуватиме в робочі дні з 08.00 до 17.15 год. Допомогу постраждалим надаватимуть безоплатно. Звертатися за допомогою можна буде за тел. 0934460130.

«Наша бригада буде надавати екстрену соціально-психологічну допомогу не тільки особам, які потерпіли від домашнього насильства, але й тим, хто перебуває у кризовій ситуації, а також людям, які потребують екстреної допомоги. У цьому наше завдання.

Довідка

Мобільна бригада — це спеціалізована служба підтримки осіб, які перебувають у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги, в тому числі тих, хто постраждав від домашнього насильства. Основна мета її діяльності — невідкладне надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг із консультування, кризового та екстреного втручання та інших соціальних послуг, відповідно до їхніх потреб.

Основні завдання мобільної бригади:

— надання психологічної допомоги та належних соціальних послуг постраждалим особам;

— реагування та надання не пізніше ніж упродовж однієї доби соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які потребують термінової допомоги, зокрема — шляхом кризового та екстреного втручання;

— інформування постраждалих осіб щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг, зокрема інших загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;

— роз'яснення постраждалим особам їх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання.

Комментарии