Для жителів Новомосковська провели цікавий екскурс в історію нашого міста

До прийдешнього Дня міста в читальному залі Новомосковської центральної міської бібліотеки відбувся цікавий подіум думок «Вулиці рідного міста – жива історія».

8 вересня жителі нашого міста пройшлися історичними провулками Новомосковська, прогулялися старовинними парками та скверами, яких вже давно немає на картах сучасного міста, але які залишилися у пам’яті так само, як і вулиці, що зараз набули дещо іншого вигляду, ніж, скажімо, тридцять, а то й п’ятдесят років тому. Будинки й дерева не розкажуть власної історії так, як люди, на очах яких вона творилася, а Новомосковськ змінювався саме на очах новомосковців.

Згадавши основні райони та найвідоміші назви міста, ведуча заходу й куратора клубу, - провідний бібліотекар читального залу Наталія Дегтяр, - надала слово всім бажаючим розповісти про власні вулиці і їх історію.

Корифеї клубу прихильників історії «Відлуння» Емма Олексіївна Шаповалова, Олег Едуардович Поймьонов, Василь Володимирович Затишняк, Володимир Павлович Колісніченко, Віктор Якович Григоренко та Тетяна Іванівна Кутова із захопленням розповіли про вулиці Олеся Гончара, Паланочну, Заозерну, Кущівську та багато інших.

Гості ділилися спогадами щодо того, як виглядали вулиці раніше, де і які знакові будинки були розташовані. Окрім цього подискутували про топоніміку назв, заглибившись в давню історію Новомосковська та дійшовши до сучасного стану вже відомих нам вулиць.

Наприкінці ж зустрічі провідний бібліограф Ніна Недзієльська презентувала аудиторії деякі книги про наше рідне місто та бібліотечну друковану продукцію, закликавши всіх небайдужих ділитися власними спогадами, щоб допомогти бібліотекарям в деталях відтворити історію рідних вулиць.

Комментарии