Більше півсотні військовослужбовців стали донорами та здали кров до Новомосковської ЦРЛ

«Вітаю, ви донор!» - саме таку фразу від лікарів почули 72 військовослужбовці 93-тя ОМБр Холодний Яр, що здали кров у Новомосковській центральній районній лікарні. Про це прес-служба військової частини повідомила на своїй сторінці у Фейсбук.

Зранку двома «швидкими» у кілька ходок військовослужбовців 93 бригади Холодний Яр доправляли до медзакладу. Далі – кожного з добровольців очікувала перевірка тиску, експрес-аналіз крові та огляд терапевта. А після нетривалої процедури зі збору крові – найприємніше: чай або кава з бутербродами, солодощами і відпочинок.

Заступник головного лікаря Новомосковської центральної районної лікарні з медичних питань Сергій Шулік зізнався, що вважає 93 бригаду Холодний Яр однією з найвизначніших, зважаючи на її бойовий шлях.

«А найвідданіші справі донори – це ті, хто бачили кров у боях, - зазначив лікар. – І хоча в нас цивільна лікарня, безпосередня близькість військових містечок дозволяє нам іноді надавати допомогу військовим. Ну і запрошувати бійців до дуже важливої справи – поділитися своєю кров’ю».

Він пояснив, що найчастіше кров потребується, коли людина отримала травму. «Ми знаходимося недалеко від траси, на якій люди часто отримують травми у ДТП. Також у нас є пологове відділення, де бувають важкі випадки маткової кровотечі. Бувають кишково-шлункові кровотечі. Кров потрібна завжди, без неї лікарня не може існувати».

За словами лікаря, кров зберігається до 2-х місяців. Утім, у лікарні ще не було таких ситуацій, коли б кров виявилася зайвою: «Ми знаємо, що таке дефіцит крові, її ніколи не буває багато».

За один раз лікарі забирають 300-400 мілілітрів. Це досить незначна кількість, і донори рідко коли відчувають запаморочення. А якщо таке і трапляється, - смаколики завжди неподалік.

А от їсти перед процедурою забору крові Сергій Шулік не рекомендує. «Є таке поняття як «жирна кров», тобто хільозна кров. Вона з’являється, коли людина зранку поїла жирної їжі. Така кров не зберігається. Тому ми просимо донорів пити зранку лише воду».

Комментарии