Батьки та учні Новомосковської школи №1 долучились до Всеукраїнського флешмобу

18 грудня в актовій залі Новомосковського закладу зальної середньої освіти №1 зібрались учні 8 класу (кл. керівник Грицай І.) разом зі своїми батьками, аби долучитись до участі у Всеукраїнському флешмобі, присвяченому 100-річчю В. Сухомлинського.

Цьогоріч в Україні відзначали багато видатних подій. Педагогічна спільнота багатьох шкіл нашої країни з почуттям гордості та відповідальності готувалась до відзначення 100-літнього ювілею від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, ученого зі світовим ім’ям, публіциста, письменника Василя Сухомлинського. Одна з Новомосковських шкіл також не залишилась осторонь і приєдналась до відзначення такої знаменної події.

Школа, на думку В. Сухомлинського, - це не комора знань, а світоч розуму, святиня і надія, духовна колиска народу, норовливе дитя суспільства. Це світ душевних людських доторкань, зосередження добрих почуттів, тонких переживань. Це вічне вогнище краси, освіти й освіченості. У школі дитина проводить один з найважливіших періодів свого життя, а не лише засвоєння знання, вміння, навички, способи діяльності.

Головна ідея, яка розкривалась на даному зібранні була спрямована на взаємопідтримку та порозуміння між школою, вчителями, батьками та учнями. Ведуча даного заходу, класний керівник Грицай Ірина Вікторівна, на прикладі висловів та повчань В. Сухомлинського доносила до кожного з батьків важливість того, що ні школа без сім’ї, ні сім’я без школи не можуть упоратися з найтоншими, найскладнішими завданнями становлення людини.

«Як класний керівник, я постійно цікавлюся проблемами сімейного виховання, умовами і особливостями виховання дітей у різних сім’ях, вивчаю позитивний досвід, підмічаю найістотніші і найбільш типові вади та недоліки сімейного виховання, шукаю причини цих недоліків. Проводжу виховну і освітню роботу з батьками, дорослими, даю поради щодо сімейного і громадського виховання», - зазначила у своєму виступі Ірина Вікторівна.

Значну увагу в родинному вихованні Сухомлинський приділяв вихованню в дітей працелюбності й обов’язку як моральних якостей. Саме тому увазі присутніх була представлена презентація-доказ в якій чітко підтверджувались факти з цього напрямку: волонтерство,  патріотизм, труд та ін. За роки шкільного життя учні 8 класу не одноразово доводили на ділі свою працелюбність та вихованість. Будучи зовсім юними діти змогли стати справжніми волонтерами аби допомагати іншим.

Окрім офіційної частини присвяченої повчанням В. Сухомлинського учні 8 класу підготували для батьків невеличку концертну програму. Перед початком свого виступу діти привітали батьків з прийдешніми святами та подарували власноруч виготовлені капкейки (солодощі у вигляді кексів).

Окрім того діти представили увазі присутніх виставу про казку «Ріпка» але вже у новій інтерпретації. Кожен з учасників вистави, перевдягнутий в того чи іншого казкового героя, викликав неабияке захоплення у батьків, заставляв відчути гордість за свою дитину.

В кінці виступу школярі закцентували увагу на Новорічних та Різдвяних святах і під пісню «Елки по городу мчаться…» провели танцювальний флешмоб. Батьки також не залишились осторонь флешмобу і приєднались до запальних танців.

Завершилось свято врученням листівок з передбаченням, які батьки знімали з Новорічної ялинки.  Одне можна сказати точно: захід пройшов неперевершено і яскраво, подарував масу приємних емоцій виступаючим та глядачам.