Автобуси маршруту № 205 “Новомосковськ-Дніпро” наражають на небезпеку пасажирів

Напевно кожен автомобіліст знає, що однією з найголовніших процедур при підготовці автомобіля до зимової експлуатації є зміна літніх шин на зимові. Для відповідальних водіїв важливо «перевзути» своє авто в зимову гуму, щоб забезпечити кращу «сцепку» з дорожнім полотном, керованість авто на снігу і, найголовніше - безпеку. Але, на превеликий жаль, все це не про водіїв громадського транспорту міста Новомосковська.

Останні декілька днів довели, що ані керівники компаній по перевозкам пасажирів, ані самі водії автобусів Новомосковськ-Дніпро явно не були готові до сильного снігопаду, який накрив усю Україну в останні декілька днів. Хоч на календарі вже грудень місяць, але автобуси продовжують їздити на літніх шинах, що  в свою чергу становить небезпеку для пасажирів.

Підтвердженням вищезазанченому факту слугує публікація жителя Новомосковська Дмитра Снігура в одній із спільнот соцмережі Фейсбук. Чоловік опублікував фото шин одного з автобусів маршруту Новомосковськ-Дніпро та написав: «Ось така «зимова гума», про яку безпеку може йти мова».

На фото чудово видно, що автобус їздить на шинах, аж ніяк не схожих на зимові які ще й на мають достатнього протектора, тобто як кажуть "лисі". Для простого пояснення, чому не можна взимку їздити на літніх шинах, хотілося б вдатись до простої аналогії: уявіть, що на вулиці випав сніг, температура нижче нуля прихопила вологу і створила ожеледицю. І от в таку погоду ви відправляєтесь на прогулянку в літніх туфлях. Вам буде зручно? Навряд чи, бо ваші ноги змерзнуть. А чи буде це безпечно? Також ні, в такому взутті дуже легко послизнутись. Так само і з літніми шинами – вони просто не призначені для експлуатації взимку.

Натомість, у коментарях містяни розділились на «два табори». Хтось обурювався та говорив про безвідповідальність, а хтось ставав на захист водіїв громадського транспорту. Люди наводили у приклад інформацію стосовно видів шин, товщини протекторів та ін. Воно може й так, і подібна гума на автобусі придатна для їзди по дорогам. Але! варто не забувати, що в Україні комунальники та Укравтодор не зчищають сніг чи лід з дорожнього покриття аж до асфальту. І якщо, автобус на літніх шинах не стане причиною ДТП, то цілком можливо, що він буде їхати досить повільно та створювати затори на дорозі. А це значить, що містяни, які їхатимуть цим транспортом, будуть більше часу витрачати в дорозі. Враховуючи те, що «нові» сині автобуси маршруту Новомосковськ-Дніпро і так їдуть більше години з пункту «А» в пункт «Б», то тепер вони будуть ще більше часу витрачати на поїздку.