На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
12 631 000 грн
общий долг за тепло по городу

У Новомосковську відбулась конференція для майбутніх батьків першокласників


10.11.2018, 10:37


 9 листопада у приміщенні палацу культури «Металург» для батьків майбутніх першокласників  відбулась конференція «Батьки та діти на порозі школи». На конференції були присутні представники органів освіти міста Новомосковськ, вихователі садочків, вчителі початкових класів та батьки дошкільнят.
 

  

 

Головна мета даної конференції – допомога в  адаптації дітей у шкільному закладі та взаємодія батьків, дітей і учбового закладу.

 

В цей день для батьків проговорювались теми та побажання, які їм прийдуть у нагоді в майбутньому. Спікерами даного заходу виступили представники дошкільної освіти – вихователь та психолог, середньої загальної освіти  - вчителі та психолог , а також  сімейний лікар.

 

Вчитель початкових класів  Німенко Лідія Михайлівна розповіла батькам про Нову українську школу. Новий зразок школи  це відхід від традиційної форми навчання -  це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

 

 

Сімейний лікар Евгенія Генадіїївна розповіла про особливості медичної підготовки до вступу в перший  клас Нової Української школи.  Вона розповіла, що потрібно пройти медичний огляд у головних спеціалістів  це окуліст, хірург, психіатр, стоматолог, лор. При собі мати довідку про стан здоров’я дитини.

 

Психолог Олена Вікторівна підготувала промову на тему “Психологічна готовність дошкільнят до навчання у школі”.   Основа батьківської позиції взагалі полягає в тому, що вдома у жодному випадку не можна дублювати школу. Батько ніколи не повинен ставати другим вчителем. Основне завдання батьків в допомозі першокласникові - емоційна підтримка, надання максимально можливої самостійності в організації його власних дій по виконанню шкільних правил.

 

Вона зазначила, що батьки повинні розвивати у дошкільнят, так звану шкільну зрілість, яка включає в себе три види - Соціальна компетентність – це вміння дитини будувати, розвивати стосунки з іншими дітьми, керуючись існуючими моральними нормами. 


Інтелектуальна зрілість дітей - це словниковий запас, кругозір і знання про навколишній світ. Так що займатися з дитиною все-таки варто, але не  потрібно її перевантажувати. Заняття не повинні за тривалістю перевищувати 30 хвилин в день. 


Вольова зрілість також дуже важлива для першокласника. У школі діти повинні робити не тільки те, що їм хочеться, а й те, що вимагають. Слухатися вчителя легко зможуть діти, яких виховували в строгості, а от з більш м'якими дітьми краще проводити бесіди - пояснювати обов'язки з іграшками у формі гри.

 

Останнім спікером на даній конференція виступила шкільний психолог  на тему  “Психологічна готовність батьків до навчання у школі”. Адже, кожну сім’ю хвилюють такі питання: Як пройде адаптація?Як їх дитина буде навчатися?,Як зробити так, що її не ображали?

 

 

Психолог  дала декілька порад, як полегшити процес пристосування до школ:

 

- По перше – потрібно розказати дитині, про свій позитивний досвід навчання в школі, розкажіть скільки можна дізнатися нового і корисного, якщо ви добре навчались і зберегли щоденник, покажіть його дитині;

 

-  Звісно ж не потрібно казати, що навчання завжди буде легким, нехай дитина має розуміння, що бувають труднощі, але ви, як батьки завжди допоможете з вирішення будь -якої проблеми;

 

- Вчіть дитину дотримуватись режиму дня;

 

- Заохочуйте найменші успіхи дитини в поведінці та навчанні, використовуючи для цього слова – схвалення;

 

- Ніколи не порівнюйте свою дитину с сусідською, з її друзями, однокласниками. Порівнюйте її з тим, якою вона була вчора і якою вона є сьогодні;

 

Та ще останнім не менш важливою порадою, дитина повинна збиратись до школи сама, спочатку під вашим  наглядом, а потім сама  з допомогою розкладу. Це потрібно, задля відчуття самостійності та зрілості у дитини.

 

Звісно це не повний перелік порад, які знадобляться батькам у період адаптації у школі, але представники освіти мають надію, що деякими з них ви скористаєтесь.

 

 

До проведення конференції долучились і дошкільнята, які під час конференції показували свої творчі номери.

 

Оксана Присяжнюк

Читайте также


В Новомосковске долг населения за отопление «перевалил» за 20 млн. грн.
12.12.2018, 08:11
В Новомосковске долг населения за отопление «перевалил» за 20 млн. грн.
По состоянию на 11 декабря общая сумма долга населения по централизованному отоплению составляет 21 361 000,00 гривен вместо того, чтобы оплачивать свои счета, задолженность выросла на 8 730 000,00 гривен. И это только после одного месяца отопительного сезона, что ждет дальше Новомосковск не известно.
просмотров: 166
В Новомосковске бывшие «зеки» хранили дома патроны и гранаты
11.12.2018, 13:23
В Новомосковске бывшие «зеки» хранили дома патроны и гранаты
Новомосковские полицейские изъяли у местных жителей гранату, 2 запали и патроны. Об этом журналистам «Полезной газеты Новомосковска» сообщили в пресс-службе ГУ НП в Днепропетровской области.
просмотров: 153
У Новомосковську підвели підсумки конкурсу із землеустрою
11.12.2018, 11:13
У Новомосковську підвели підсумки конкурсу із землеустрою
05 грудня 2018 року о 10-00 год. відбулося засідання комісії по відбору виконавців робіт із землеустрою.
просмотров: 103
В Новомосковске с нового года будет работать единственный исполнитель жилищно – коммунальных услуг
11.12.2018, 10:30
В Новомосковске с нового года будет работать единственный исполнитель жилищно – коммунальных услуг
В городе Новомосковске существует два коммунальных предприятия с почти похожими названиями и похожими функциями - КП НККП (Коммунальное предприятие «Новомосковский комбинат коммунальных предприятий») и МКП НККП (Городское коммунальное предприятие «Новомосковский комбинат коммунальных предприятий»).
просмотров: 252
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
купить полотно нетканое