На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
12 834 000 грн
общий долг за тепло по городу

Лікарі Новомосковська врятували жінку хвору на ботулізм


05.11.2018, 08:29


Ботулізм є небезпечним інфекційним захворюванням, яке призводить до тяжких наслідків та дуже часто закінчується трагічно, особливо при відсутності специфічного лікування. Це підтверджують події, які минулого місяця трапились у Новомосковській центральній районній лікарні.10 жовтня до регіонального центру лікування тяжких пневмоній, яким є Новомосковська ЦРЛ, зі скаргами на утруднення дихання було доставлено 38-річну мешканку Магдалинівського району з попереднім діагнозом «Гостра пневмонія». У зв’язку з симптомами тяжкої дихальної недостатності хвору госпіталізували до відділення реанімації.

Проте, уважно її обстеживши, виявивши симптоматику порушення зору (двоїння) та отримавши інформацію щодо вживання напередодні в’яленої риби «домашнього приготування», лікарі відділення реанімації та інфекційного відділення спростували діагноз запалення легенів та встановили грізний діагноз «Ботулізм». Так розпочалась боротьба за життя матері шістьох дітей. 

Хвороба швидко прогресувала. Через неможливість самостійно дихати хвору підключили до апарату штучної вентиляції легенів. Для якнайшвидшого видалення токсину ботулізму проводилися повторні промивання шлунка та кишечника, внутрішньовенні введення ліків. Проте загрозливий життю стан жінки свідчив про необхідність застосування специфічної сироватки. 

Адміністрація лікарні звернулась до департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, за допомогою якого необхідні для отримання сироватки документи було направлено до Державного підприємства «Укрвакцина» МОЗ України. У можливо короткі терміни у лікарів відділення реанімації з’явився такий необхідний препарат, який невідкладно було застосовано. Проте через 10 годин лікування стало зрозуміло, що інфекція не відступає і стан хворої продовжує залишатись критичним. Високий рівень кваліфікації медичного персоналу, знання патогенезу захворювання та механізму дії препарату дозволили правильно оцінити ситуацію і після проведеного консиліуму прийняти сміливе рішення про введення другої дози протиботуліністичного антитоксину (що не відповідало певним рекомендаціям з лікування ботулізму). Очікуваного ефекту було досягнуто! 

Спочатку у хворої відновилась можливість відкривати очі, потім з’явились незначні рухи у кінцівках. Та з кожним днем нервово-м’язова система «поверталася до життя». На п’яту добу лікування пацієнтка почала дихати самостійно, а на восьму – переведена для подальшого лікування до інфекційного відділення. Там хвора відновлює сили, маючи можливість спілкуватися зі своєю великою та щасливою сім’єю. 

У короткій статті неможливо передати емоції, які супроводжували тяжку працю медичних працівників, масштабний матеріальний ресурс лікарні, задіяний для порятунку молодої жінки. 

Тому хочеться закликати всіх берегти життя, не вживати небезпечну їжу (насамперед – непотрошену копчену та в’ялену рибу), а у випадку виявлення симптомів отруєння (біль у животі, головний біль, загальна слабкість, нудота, пронос, двоїння в очах, важкість дихання, ковтання) негайно звертатись до лікаря.

 

© С. Шулік, завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Новомосковської ЦРЛ.

Читайте также


В поселке Марьяновка Новомосковского района сгорела сауна
20.11.2018, 10:57
В поселке Марьяновка Новомосковского района сгорела сауна
19 ноября в 6:10 в Службу спасения «101» поступило сообщение о пожаре на территории частного домовладения по улице Центральной поселка Марьяновка Новомосковского района. «По указанному адресу направлено пожарных 31 государственной пожарно-спасательной части Главного управления ГСЧС Украины в Днепропетровской области. Прибыв на место, спасатели установили, что пожар возник в одноэтажном отдельно стоящем здании, внутри которой находилась сауна. Огнем повреждена крыша, деревянные перекрытия, стены и внутренняя отделка сауны, а также имущество внутри на общей площади 60 м.кв. В 6:53 пожар локализован и в 07:40 полностью ликвидирован. К ликвидации пожара привлечены 8 человек личного состава и 2 единицы пожарно-спасательной техники Главного управления ГСЧС Украины в Днепропетровской области. Причина пожара устанавливается правоохранительными органами», - говорится в сообщении.
просмотров: 240
На трассе вблизи села Губиниха Новомосковского района на ходу загорелась иномарка
20.11.2018, 10:21
На трассе вблизи села Губиниха Новомосковского района на ходу загорелась иномарка
18 ноября в 17:37 в Службу спасения «101» поступило сообщение о возгорании легкового автомобиля на автодороге М-18 Харьков-Симферополь, вблизи села Губиниха Новомосковского района. Сообщается, что по указанному адресу были направлены спасателей 31 государственной пожарно-спасательной части Главного управления ГСЧС в Днепропетровской области. «Прибыв на место происшествие пожарные установили, что пожар возник в легковом автомобиле «PEUGEOT Partner», 2010 года выпуска. Огнем поврежден салон, моторный отсек, передние и задние колеса на общей площади ориентировочно 4 м2. В 18:25 огонь был локализован и в 18:37 ликвидирован. Причина пожара устанавливается правоохранительными органами», - говорится в сообщении. К ликвидации пожара привлечены 4 человека личного состава и 1 единица пожарно-спасательной техники Главного управления ГСЧС Украины в Днепропетровской области.
просмотров: 309
Керівники навчальних закладів Новомосковщини відпрацювали навички декоративно-прикладного мистецтва
19.11.2018, 16:33
Керівники навчальних закладів Новомосковщини відпрацювали навички декоративно-прикладного мистецтва
На початку місяця, листопада, керівники гуртків та методисти Центру науково-технічної творчості учнівської молоді (директор Н. Б. Христюк) Новомосковщини за доброю традицією поділилися з учителями праці і образотворчого мистецтва та керівниками гуртків навчальних закладів району досвідом з розвитку творчих здібностей у дітей та напрацьованими методами роботи з вихованцями. ФОТО Практичну частину семінару презентацією «Витинанка як вид українського декоративно-прикладного мистецтва» розпочала заступник директора з навчально-виховної роботи ЦНТТУМ Ніна Іванівна Вільчавська, яка ознайомила присутніх з притаманними українській витинанці символами, ритмом, симетрією, стилізацією та декоративністю, провела майстер-клас з виготовлення традиційної витинанки «Дерево життя». Культорганізатор Центру Ганна Григорівна Павленко розповіла про підготовку до участі в обласних і всеукраїнських конкурсах, сконцентрувавши увагу на їх темі та меті, необхідності суворо дотримуватися методичних рекомендацій положення конкурсу. Майстер-клас з писанкарства провела методист ЦНТТУМ Тетяна Василівна Сириця, котра ознайомила учасників з особливостями орнаментів, колористики, техніки розпису різних регіонів України, підкресливши, що для писанок Катеринославщини характерні елементи рослинного, рослинно-геометризованого і геометризованого характеру. В залежності від техніки виконання великодні яйця поділяються на писанки, мальованки, крашанки, дряпанки, крапанки, зернівки. Учасники семінару з задоволенням спробували відтворити один з найдавніших методів писанкарства – виготовлення дряпанок, коли яйця фарбують в темний колір, а потім зшкрябують пофарбований шар шкаралупи за відповідним мотивом. Методист Центру Любов Іванівна Герасименко поінформувала про умови проведення та участі школярів Новомосковщини в конкурсах науково-технічного напряму, провела майстер-клас з виготовлення фотографії, поділилась досвідом виділення головного у композиційному рішенні фотокадру – розміщення лінії горизонту при зйомці пейзажу, особливостями зйомки натюрморту. Керівники гуртків та методисти центру, проводячи семінари, намагаються поділитись знаннями та досвідом, аби полегшити роботу вчителів, які пробуджують творчий потенціал дітей. © Н. Христюк, директор Центру.
просмотров: 112
В Новомосковске пожилая женщина бросилась под поезд
19.11.2018, 16:05
В Новомосковске пожилая женщина бросилась под поезд
16 ноября в Новомосковске пожилая женщина бросилась под колеса грузового поезда. От полученных травм она скончалась на месте. При себе у погибшей была предсмертная записка, — сообщает Информатор. В ней женщина попросила «государство где-нибудь ее закопать» и добавила, что была одинока. В данный момент ее личность не установлена, известен лишь год рождения — 1939 года. Предварительно, погибшая сама решилась на такой отчаянный поступок, поскольку на теле нет следов насильственной смерти, что указывало бы на убийство. На месте работала следственно-оперативная группа и судмедэксперты, которые в ближайшее время выяснят все подробности трагедии.
просмотров: 707
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
купить полотно нетканое