На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
18 008 000 грн
общий долг за тепло по городу

У Новомосковську відбулась презентація документального фільму присвяченого науковій діяльності Стороженка І.С.


14.05.2018, 09:10


В приміщені Новомосковської центральної міської бібліотеки відбулась презентація документального фільму «Дослідник козацької звитяги», який присвячений науковій діяльності доктора історичних наук Стороженка Івана Сергійовича.

Сама презентація відбулася з нагоди святкування 370 – річчя обрання Богдана Хмельницького гетьманом війська запорозького, а також роковини з дня битви під Жовтими Водами, однієї з найвизначніших битв національно - визвольної війни 1648 року, адже більшість свого життя Іван Сергійович присвятив вивченню історії саме цієї битви.

Відомо що, на території Новомосковська не існує пам’яток тієї епохи, але у нашому славному місті мешкає сам автор документального фільму Іван Сергійович, який  зміг здобути найглибші  факти тих років.

Стороженко Іван Сергійович – почесний громадянин Новомосковська , доктор історичних наук,автор ряду наукових праць та монографій, присвячених воєнному мистецтву запорізьких козаків у Національно – визвольній війні українського народу.

Документальний фільм «Дослідник козацької звитяги», було створено Новомосковським історико – краєзнавчим музеєм спільно з ТРК «Самарь». Це фільм розповідає про життя Івана Сергійовича,  його самовіддану працю, унікальні дослідження та сенсаційні відкриття.

Ще за роки навчання в військовій інженерній академії зв’язку, Іван Стороженко став цікавитися історією козацтва, але чим більш він заглиблювався, то розумів всю скудність інформації,відсутність досліджень у цій царині. Тому він твердо вирішив, присвятити всього себе, вивченню  цієї цікавої сторінки української історії, щоб кожен зміг пишатися свої воєнним мистецтвом.  Він присягнув, що стане неперевершеним фахівцем.

Працюючи в Дніпропетровському національному університеті Іван Сергійович думав, нарешті реалізувати свою мрію, але в той час тема запорізького козацтва була «табу». Перші успіхи він здобув лише через 12 років. З його допомогою на історичному факультеті була створена науково – дослідницька лабораторія,  в якій він і опрацьовував свої матеріали, та археологічні знахідки протягом 28 років. Іван Сергійович  написав 4 науково - популярних книжок присвячених  Національно - визвольній війні 18 сторіччя.

  

Всі 4 видання можна знайти у Новомосковській бібліотеці та детальніше ознайомитися з ними,дізнатися факти, які досі нікому не були відомі. Дослідження Івана Сергійовича значно розширили уявлення про  козацько – лицарський  орден.

На саму презентацію фільму прийшли зі словами підтримки, знайомі і колеги, а саме: голова обласної спілки краєзнавців Чергін  Ігор Олександрович, заслужений журналіст Чабан Микола Петрович, краєзнавець Харлан Олександр Вікторович.

 

Однією презентацією фільму цей день на закінчився та усі присутні були приємно здивовані, коли дізнались, що міська бібліотека найближчим часом отримає видання дослідника козацтва -  Григорія Натхи.

Новомосковський історично - краєзнавчий музей ім. Калнишевського за підтримки депутата міської ради Олексія Фрейдіна, видала перевидання книги «КАЛЕНИК», яка була написана ще у другій половинні 19 століття.

Книга розповідає про наш з Вами Новомосковськ та являє собою надзвичайно унікальна  місцеву пам’ятку.

Весь тираж, буде передано до бібліотек Новомосковських навчальних закладів, де кожен зможе особисто ознайомитися з подіями минулого століття.

 

Оксана ПрисяжнюкЧитайте также


У Новомосковську рятувальники спільно з працівниками національної поліції та водолазами вкотре нагадують населенню правила безпеки на воді
13.07.2018, 15:32
У Новомосковську рятувальники спільно з працівниками національної поліції та водолазами вкотре нагадують населенню правила безпеки на воді
12 липня поточного року рятувальники Новомосковської 31-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровський області разом з працівниками Новомосковського відділу поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області та працівниками комунального закладу «Рятувально-водолазна служба м. Новомосковська» з метою попередження загибелі людей на воді у літній період провели рейдові перевірки місць відпочинку людей на воді вздовж берегової зони річки Самара в місті Новомосковську. З відпочиваючими фахівці ДСНС, поліції та водолази провели профілактичні бесіди. Основну увагу приділили відпочинку людей на воді в несанкціонованих місцях. Відпочиваючим довели статистику загибелі людей на водоймах міста, району та області. Рибалок попередили про небезпеку вживання спиртних напоїв та тривале перебування на сонці в спеку. Дорослих попередили пильніше наглядати за дітьми, а дітей в свою чергу не влаштовувати на воді небезпечні ігри, тощо. З метою якісного засвоєння інформації відпочиваючим вручали відповідну профілактичну наочну агітацію «На воді відпочивай з розумом!». Шановні громадяни! Щоб відпочинок був безпечним, необхідно суворо дотримуватися правил безпечної поведінки на воді!
просмотров: 106
У лісах Новомосковщини поселилась чисельність гадюк
13.07.2018, 15:31
У лісах Новомосковщини поселилась чисельність гадюк
Сьогодні в одній із соціальних груп міста з’явилась інформація, що в Орлівщинських лісах Новомосковського району, поселилась чисельність гадюк. На фотографії зображена звичайна гадюка, яку на своєму подвір’ї зустрів місцевий житель. Будьте дуже обережні під час відпочинку, по можливості взувайте взуття с товстою підошвою. Хоча гадюка ніколи не нападає на людину без причини, навпаки, вона якомога уникає зустрічі з нею. Отрута гадюки не така сильнодіюча, як наприклад, у кобри або гримучої змії, але і вона в деяких випадках може бути смертельною для людини. Тому не зайвим буде ще раз нагадати, що від гадюки, втім, як і взагалі від всіх отруйних змій варто триматися подалі. Якщо так трапилось, що вас вкусила гадюка ось перелік ваших дій, яких необхідно дотримуватись, задля збереження вашого здоров’я: - Насамперед необхідно забезпечити вкушеному місцю спокій, зафіксувавши його подобою лангетки, або ж підв’язавши зігнуту руку хусткою. Після укусу дуже небажано активно рухатися, щоб запобігти швидкому поширенню отрути по організму. - Натискаючи пальцем в місці укусу потрібно постаратися розкрити рану і відсмоктати отруту. Робити це можна ротом, потім спльовуючи слину, але тільки в тому разі, якщо в роті немає ніяких пошкоджень: тріщин, подряпин, інакше отрута і через рот може потрапити в кров. Відсмоктувати отруту потрібно безперервно протягом 15-20 хвилин. - Після цього місце укусу необхідно продезінфікувати будь-яким підручним засобом, може бути горілка, спирт, одеколон, йод, та накласти на нього чисту і трохи давлючу пов’язку. - Бажано вживати якомога більше рідини, води, неміцного чаю, але ні в якому разі не каву і вже тим більше нічого алкогольного. - При першій же можливості обов’язково необхідно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою до лікаря.
просмотров: 368
У Новомосковську розгорівся скандал навколо регати з академічного веслування «Золоте весло»
13.07.2018, 13:43
У Новомосковську розгорівся скандал навколо регати з академічного веслування «Золоте весло»
15 липня на лівому березі ріки Самара на водно - спортивній базі комунального закладу новомосковської комплексної дитячо–юнацької спортивної школи, повинні проводить відкриті обласні змагання з веслування академічного, ІІ етап кадетської регати «Золоте весло», присвячені пам’яті видатних діячів академічного веслування у м. Новомосковська. Справа в тому, що ці змагання ще не проводились, але викликали у громадян розбіжність в інформації щодо організаторів цього заходу. Задля встановлення точної і правдивої інформації журналісти «Полезной газети Новомосковска» зустрілися одним із організаторів для уточнення усіх фактів. За словами начальника комітету з фізичної культури та спорту Новомосковської міської ради Шевцової Тетяни, змагання проводяться обласною федерацією веслування академічного спільно з громадською організацією клуб веслування «Дніпро», а також всеукраїнським фондом «Мироздание». Також вона зазначила, що в організаційних моментах ці змагання будуть проводитись за сприянням виконавчого комітету новомосковської міської ради та комітету з фізичної культури та спорту, спонсорів у вигляді різних політичних партій наразі не було заявлено. Тетяна Геннадіївна розповіла нам, що організатори даних змагань були дуже здивовані побачивши в афіші назву політичної партії, адже ні одна політична партія ніяким чином не причетна до проведення даного дійства та зазначила, що спонсорами на даному заході виступає всеукраїнський фонд «Мироздание».
просмотров: 305
На Новомосковщині судитимуть підприємця за самовільне зайняття земельної ділянки на території  заповідника
13.07.2018, 13:42
На Новомосковщині судитимуть підприємця за самовільне зайняття земельної ділянки на території заповідника
Магдалинівським відділом Новомосковської місцевої прокуратури затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно фізичної особи - підприємця за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України (самовільне зайняття в охоронній зоні земельної ділянки щодо земельних ділянок особливо цінних земель). Встановлено, що підприємець розмістив на території ландшафтного заказника природно-заповідного фонду, що відноситься до особливо цінних земель, літній табір для випасання крупної рогатої скотини, а також будівлі для їх обслуговування в охоронній зоні річки Заплавка. Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.
просмотров: 217
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
профлист днепр купить мак кондитерский купить