На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
12 631 000 грн
общий долг за тепло по городу

У Новомосковську відбулась презентація документального фільму присвяченого науковій діяльності Стороженка І.С.


14.05.2018, 09:10


В приміщені Новомосковської центральної міської бібліотеки відбулась презентація документального фільму «Дослідник козацької звитяги», який присвячений науковій діяльності доктора історичних наук Стороженка Івана Сергійовича.

Сама презентація відбулася з нагоди святкування 370 – річчя обрання Богдана Хмельницького гетьманом війська запорозького, а також роковини з дня битви під Жовтими Водами, однієї з найвизначніших битв національно - визвольної війни 1648 року, адже більшість свого життя Іван Сергійович присвятив вивченню історії саме цієї битви.

Відомо що, на території Новомосковська не існує пам’яток тієї епохи, але у нашому славному місті мешкає сам автор документального фільму Іван Сергійович, який  зміг здобути найглибші  факти тих років.

Стороженко Іван Сергійович – почесний громадянин Новомосковська , доктор історичних наук,автор ряду наукових праць та монографій, присвячених воєнному мистецтву запорізьких козаків у Національно – визвольній війні українського народу.

Документальний фільм «Дослідник козацької звитяги», було створено Новомосковським історико – краєзнавчим музеєм спільно з ТРК «Самарь». Це фільм розповідає про життя Івана Сергійовича,  його самовіддану працю, унікальні дослідження та сенсаційні відкриття.

Ще за роки навчання в військовій інженерній академії зв’язку, Іван Стороженко став цікавитися історією козацтва, але чим більш він заглиблювався, то розумів всю скудність інформації,відсутність досліджень у цій царині. Тому він твердо вирішив, присвятити всього себе, вивченню  цієї цікавої сторінки української історії, щоб кожен зміг пишатися свої воєнним мистецтвом.  Він присягнув, що стане неперевершеним фахівцем.

Працюючи в Дніпропетровському національному університеті Іван Сергійович думав, нарешті реалізувати свою мрію, але в той час тема запорізького козацтва була «табу». Перші успіхи він здобув лише через 12 років. З його допомогою на історичному факультеті була створена науково – дослідницька лабораторія,  в якій він і опрацьовував свої матеріали, та археологічні знахідки протягом 28 років. Іван Сергійович  написав 4 науково - популярних книжок присвячених  Національно - визвольній війні 18 сторіччя.

  

Всі 4 видання можна знайти у Новомосковській бібліотеці та детальніше ознайомитися з ними,дізнатися факти, які досі нікому не були відомі. Дослідження Івана Сергійовича значно розширили уявлення про  козацько – лицарський  орден.

На саму презентацію фільму прийшли зі словами підтримки, знайомі і колеги, а саме: голова обласної спілки краєзнавців Чергін  Ігор Олександрович, заслужений журналіст Чабан Микола Петрович, краєзнавець Харлан Олександр Вікторович.

 

Однією презентацією фільму цей день на закінчився та усі присутні були приємно здивовані, коли дізнались, що міська бібліотека найближчим часом отримає видання дослідника козацтва -  Григорія Натхи.

Новомосковський історично - краєзнавчий музей ім. Калнишевського за підтримки депутата міської ради Олексія Фрейдіна, видала перевидання книги «КАЛЕНИК», яка була написана ще у другій половинні 19 століття.

Книга розповідає про наш з Вами Новомосковськ та являє собою надзвичайно унікальна  місцеву пам’ятку.

Весь тираж, буде передано до бібліотек Новомосковських навчальних закладів, де кожен зможе особисто ознайомитися з подіями минулого століття.

 

Оксана ПрисяжнюкЧитайте также


Для студентів Новомосковська провели правовий консалтинг
15.12.2018, 10:05
Для студентів Новомосковська провели правовий консалтинг
12 грудня в читальному залі Новомосковськоъ центральної міської бібліотеки пройшов правовий консалтинг на тему «Правова безпека життєдіяльності».
просмотров: 95
Рятувальники Новомосковська провели практичне тренування з порятунку людей на  зимових водоймах
15.12.2018, 09:46
Рятувальники Новомосковська провели практичне тренування з порятунку людей на зимових водоймах
13 грудня поточного року рятувальники 49-ої Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели практичне тренування з рятувальних робіт на зимових водоймах в місті Перещепине Новомосковського району.
просмотров: 83
Новомосковські школярі брали участь у правовому брейн рингу
15.12.2018, 09:34
Новомосковські школярі брали участь у правовому брейн рингу
13 грудня працівники ювенальної поліції Новомосковського відділу поліції спільно з представниками освіти у закладі загальної середньої освіти №1 міста Новомосковська в рамках тижня права організували та провели правовий брейн ринг на правову тематику.
просмотров: 92
У жителя Новомосковська співробітники поліції вилучили 120 патронів
15.12.2018, 08:56
У жителя Новомосковська співробітники поліції вилучили 120 патронів
У Новомосковську дільничні офіцери поліції затримали чоловіка з патронами. 120 патронів вилучили співробітники сектору превенції Новомосковського відділу поліції 13 грудня.
просмотров: 104
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
купить полотно нетканое