На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
16 905 000 грн
общий долг за тепло по городу

У Новомосковських закладах дошкільної освіти провели моніторинг визначення рівня компетенцій дітей старшого дошкільного віку


11.05.2018, 08:46


Наприкінці квітня поточного року, був проведений моніторинг визначення рівня компетенцій дітей старшого дошкільного віку з розвитку зв’язного мовлення у закладах дошкільної освіти міста Новомосковськ.

 

Слово рідне… Воно, як перлинка, западає в серце дитини разом з маминою колисковою, з почутою казочкою, із спілкуванням з дорослими.

З раннього дитинства малюк опановує мовні і немовні засоби комунікації.


В.О. Сухомлинський зазначав:
«Казка, гра, фантазія животворне джерело дитячого мислення, благородних почуттів і прагнень…


Через казкові образи в свідомість дітей входить слово з його найтоншими відтінками…
Під впливом почуттів, що породжені казковими образами, дитина вчиться мислити словами. Діти знаходять велике задоволення у тому, що їхня думка живе у світі казкових образів, в них – перший крок від яскравого, живого, конкретного до абстрактного».

Оволодіння рідною мовою є одним із найважливіших надбань дитини в дошкільному віці – найбільш сензитивному для засвоєння мови. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні визначає важливим завданням сучасного дошкільного закладу формування мовленнєвої компетенції дітей, орієнтує на активну позицію дитини в процесі опанування мови. 

Мовленнєвий розвиток дитини, зокрема мовленнєва компетентність – один з важливих чинників становлення особистості в дошкільному дитинстві. Це інтегроване вміння дитини адекватно й доречно спілкуватись рідною мовою в різних життєвих ситуаціях (висловлювати свої думки, наміри, бажання, прохання), розповідати, пояснювати, розмірковувати, оцінювати, використовувати як мовні, так і позамовні (міміка, жести, рухи) та інтонаційні засоби виразності, форми ввічливості (мовленнєвий етикет); спостерігати за своїм мовленням та мовленням інших, виправляти помилки, дотримуючись загальної культури мовлення, що дає можливість прагнення вихованця творчо самореалізуватися. 

Матеріал для обстеження добирався згідно програм, був зрозумілий та цікавий дітям.

 

У невимушеній та доброзичливій атмосфері відбувалася зустріч педагогів, які проводили моніторинг, з вихованцями закладів дошкільної освіти. 

Хочеться відзначити, що малята уміло вправлялися у таких видах мовленнєвої діяльності:

- діалогічне мовлення: вступали у діалог з дорослими на різні суспільні теми;

- складання розповіді-опису предмета, де малятам пропонувалися для опису різні предмети: іграшки, транспорт, посуд, меблі, тварини, рослини і т. д.

- опис сюжетних картин, зміст яких був найрізноманітніший, пов'язаний з життям дітей;

- складання розповіді за серією сюжетних картинок, які визначаються однією темою;

- переказ казки чи оповідання, де діти відтворювали послідовність подій близько до тексту. Передавали у переказі авторські оцінки та власні ставлення.

Діти почувалися вільно, були незакомплексованими, очі їх світилися радістю та цікавістю. Доброта, щирість, відчуття кожної дитини та прихильність до неї панували під час роботи з вихованцями.

 

Слід зазначити, що розвиток комунікативного зв’язного мовлення має велике значення для всебічного розвитку дитини. Виховання уміння вільно володіти мовленням – одне з найважливіших завдань у навчально-виховному процесі дошкільного закладу. Це вміння тісно пов’язане із загальним розумовим розвитком дитини, рівнем сформованості логічного та образного мислення. 

Особливе значення має формування зв'язного мовлення в умовах сім'ї, адже тільки закріплюючи вдома набуті на заняттях навички, дитина вчиться правильно розмовляти, оволодіває повноцінним мовленням. Ознайомлення дітей з навколишнім світом, формування трудових та гігієнічних навичок також сприяють розвитку мовлення. Слухання казок, віршів та оповідань, перегляд мультиплікаційних фільмів, їх переказ – головне в роботі над зв'язним мовленням. 

І закінчити хочеться знову настановами В.О. Сухомлинського: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка його духу». 

 

Член творчої групи, вихователь вищої
кваліфікаційної категорії, педагогічне
звання «Вихователь-методист» закладу
дошкільної освіти № 14 «Струмочок»
Апалькова Зоя ВасилівнаЧитайте также


Медики информируют новомосковцев как обезопасить себя от теплового удара в жаркую погоду
17.08.2018, 09:46
Медики информируют новомосковцев как обезопасить себя от теплового удара в жаркую погоду
Заведующий отделением интенсивной терапии политтравмы Днепропетровской областной клинической больницы им. Мечникова Игорь Йовенко рассказал, как обезопасить себя от теплового удара в жаркую погоду.По его словам, на сегодняшний день в Новомосковске сохраняется очень высокая температура воздуха. Чтобы обезопасить себя от теплового удара в столь жаркую погоду нужно соблюдать элементарные правила.
просмотров: 80
У Новомосковській РДА обговорювали питання водопостачання в районі
17.08.2018, 08:10
У Новомосковській РДА обговорювали питання водопостачання в районі
15 серпня за ініціативи народного депутата України Вадима Нестеренка в приміщенні Новомосковської райдержадміністрації відбулась зустріч сільських та селищних голів з приводу водопостачання в районі.
просмотров: 218
У Новомосковську проведуть конкурс на закупівлю житла для дітей-сиріт
16.08.2018, 16:09
У Новомосковську проведуть конкурс на закупівлю житла для дітей-сиріт
Виконавчий комітет Новомосковської міської ради повідомляє про те, що 30.08.2018 року відбудеться конкурс на закупівлю житла для дітей-сиріт та осіб з їх числа.
просмотров: 77
Новомосковск по прежнему  в числе должников по газоснабжению
16.08.2018, 11:35
Новомосковск по прежнему в числе должников по газоснабжению
В Новомосковске продолжается эпидемия по неуплате долгов за тепло. Из –за значительных долгов потребителей, газораспределительная система может остаться не подготовленной к загруженной работе в отопительной сезон.
просмотров: 329
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
профлист днепр купить мак кондитерский купить