На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
14 408 000 грн
общий долг за тепло по городу

У Новомосковських закладах дошкільної освіти провели моніторинг визначення рівня компетенцій дітей старшого дошкільного віку


11.05.2018, 08:46


Наприкінці квітня поточного року, був проведений моніторинг визначення рівня компетенцій дітей старшого дошкільного віку з розвитку зв’язного мовлення у закладах дошкільної освіти міста Новомосковськ.

 

Слово рідне… Воно, як перлинка, западає в серце дитини разом з маминою колисковою, з почутою казочкою, із спілкуванням з дорослими.

З раннього дитинства малюк опановує мовні і немовні засоби комунікації.


В.О. Сухомлинський зазначав:
«Казка, гра, фантазія животворне джерело дитячого мислення, благородних почуттів і прагнень…


Через казкові образи в свідомість дітей входить слово з його найтоншими відтінками…
Під впливом почуттів, що породжені казковими образами, дитина вчиться мислити словами. Діти знаходять велике задоволення у тому, що їхня думка живе у світі казкових образів, в них – перший крок від яскравого, живого, конкретного до абстрактного».

Оволодіння рідною мовою є одним із найважливіших надбань дитини в дошкільному віці – найбільш сензитивному для засвоєння мови. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні визначає важливим завданням сучасного дошкільного закладу формування мовленнєвої компетенції дітей, орієнтує на активну позицію дитини в процесі опанування мови. 

Мовленнєвий розвиток дитини, зокрема мовленнєва компетентність – один з важливих чинників становлення особистості в дошкільному дитинстві. Це інтегроване вміння дитини адекватно й доречно спілкуватись рідною мовою в різних життєвих ситуаціях (висловлювати свої думки, наміри, бажання, прохання), розповідати, пояснювати, розмірковувати, оцінювати, використовувати як мовні, так і позамовні (міміка, жести, рухи) та інтонаційні засоби виразності, форми ввічливості (мовленнєвий етикет); спостерігати за своїм мовленням та мовленням інших, виправляти помилки, дотримуючись загальної культури мовлення, що дає можливість прагнення вихованця творчо самореалізуватися. 

Матеріал для обстеження добирався згідно програм, був зрозумілий та цікавий дітям.

 

У невимушеній та доброзичливій атмосфері відбувалася зустріч педагогів, які проводили моніторинг, з вихованцями закладів дошкільної освіти. 

Хочеться відзначити, що малята уміло вправлялися у таких видах мовленнєвої діяльності:

- діалогічне мовлення: вступали у діалог з дорослими на різні суспільні теми;

- складання розповіді-опису предмета, де малятам пропонувалися для опису різні предмети: іграшки, транспорт, посуд, меблі, тварини, рослини і т. д.

- опис сюжетних картин, зміст яких був найрізноманітніший, пов'язаний з життям дітей;

- складання розповіді за серією сюжетних картинок, які визначаються однією темою;

- переказ казки чи оповідання, де діти відтворювали послідовність подій близько до тексту. Передавали у переказі авторські оцінки та власні ставлення.

Діти почувалися вільно, були незакомплексованими, очі їх світилися радістю та цікавістю. Доброта, щирість, відчуття кожної дитини та прихильність до неї панували під час роботи з вихованцями.

 

Слід зазначити, що розвиток комунікативного зв’язного мовлення має велике значення для всебічного розвитку дитини. Виховання уміння вільно володіти мовленням – одне з найважливіших завдань у навчально-виховному процесі дошкільного закладу. Це вміння тісно пов’язане із загальним розумовим розвитком дитини, рівнем сформованості логічного та образного мислення. 

Особливе значення має формування зв'язного мовлення в умовах сім'ї, адже тільки закріплюючи вдома набуті на заняттях навички, дитина вчиться правильно розмовляти, оволодіває повноцінним мовленням. Ознайомлення дітей з навколишнім світом, формування трудових та гігієнічних навичок також сприяють розвитку мовлення. Слухання казок, віршів та оповідань, перегляд мультиплікаційних фільмів, їх переказ – головне в роботі над зв'язним мовленням. 

І закінчити хочеться знову настановами В.О. Сухомлинського: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка його духу». 

 

Член творчої групи, вихователь вищої
кваліфікаційної категорії, педагогічне
звання «Вихователь-методист» закладу
дошкільної освіти № 14 «Струмочок»
Апалькова Зоя ВасилівнаЧитайте также


Новомосковські судді провели для дітлахів «Урок справедливості»
16.10.2018, 13:06
Новомосковські судді провели для дітлахів «Урок справедливості»
Завдяки підтримки Асоціації розвитку суддівського самоврядування України та сприяння Програми USAID "Нове правосуддя", яка допомагає розвитку і становленню судової реформи в Україні організована Всеукраїнська акція "Урок справедливості" для школярів 1-4 класів, в рамках якої 12 жовтня 2018 року в Новомосковській загальноосвітній школі I - III ступенів № 6 в 3-Б класі суддею Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Березюк Вікторією Володимирівною був проведений урок справедливості.
просмотров: 188
Новомосковцев призывают стать волонтёрами-спасателями
16.10.2018, 11:34
Новомосковцев призывают стать волонтёрами-спасателями
Неотложная медицинская помощь — просто в рюкзаке. «Рюкзак-укладка», как его уже назвали медики. В нем — все необходимое, чтобы спасти человеку жизнь. Отныне такие «чудо»-рюкзаки — и у волонтеров Днепропетровщины. Пока 15, но это только первая партия.
просмотров: 117
Как новомосковцу проверить авто перед покупкой
16.10.2018, 10:24
Как новомосковцу проверить авто перед покупкой
— Впервые главный сервисный центр МВД обнародовал данные о регистрации транспортных средств на национальном портале data.gov. ua. На основе информации Единого государственного реестра о транспортных средствах и их владельцах создан онлайн-сервис о первой регистрации авто (texty.org.ua/cars), что дает возможность каждому гражданину самостоятельно получить информацию об автомобильном рынке.
просмотров: 126
В Новомосковск идут два новых вируса гриппа
16.10.2018, 09:15
В Новомосковск идут два новых вируса гриппа
По прогнозам ВОЗ, в эпидсезон 2018—2019 годов в Украине ожидается циркуляция вирусов: A/Michigan/ (H1N1), A/Singapore, B/Colorado. Первый из них в Украине, и в Днепропетровской области в частности, свирепствовал в течение двух последних лет. Для него характерен маленький инкубационный период и осложнения в виде пневмонии, энцефалитов и менингитов. С остальными двумя украинцы еще не сталкивались. Но любые вирусные инфекции бесследно для организма не проходят. Поэтому нужно заранее позаботиться о здоровье. И главная защита – прививки. Вакцины в аптеки города и области должны поступить в ближайшее время. Уже прошла регистрацию французская «Ваксигрипп», завершается ее лабораторный контроль. Также заканчивается регистрация южнокорейской «Джиси Флю». Иммунитет формируется 7—14 дней. Никаких противопоказаний для вакцинации в период повышения заболеваемости нет.
просмотров: 236
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
профлист днепр купить мак кондитерский купить