На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
18 008 000 грн
общий долг за тепло по городу

У Новомосковській СЗШ №2 відбувся семінар


03.05.2018, 09:03


24 квітня 2018 року середня загальноосвітня школа № 2 м. Новомосковська гостинно зустрічала науковців із Києва та Дніпра, директорів експериментальних закладів освіти області в рамках науково-практичного семінару з питання використання наскрізної медіаосвіти як засобу для розвитку критичного мислення. Дана проблема є надзвичайно актуальною в наш час. Вирішуючи її, ми намагаємося розв’язати проблему сучасних підходів до організації освітнього процесу в школі в умовах різноформатного інформаційного світу.


Учасників семінару привітали в.о. заступника міського голови з питань соціального захисту населення та розвитку соціально-культурної сфери Іванов О.О., начальник управління освіти Тихонова О.С., доктор філософських наук, професор, радник ректора КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» Романенко М.І.

Під час теоретичного блоку виступили керівник експерименту Найдьонова Л. А., заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Дятел Н.Л., молодший науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти інституту соціальної та політичної психології НАНП України, які  звернули увагу всіх учасників семінару на основні підходи щодо впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику, ознайомили з деструктивними впливами медіа, підкреслили важливість розвитку критичного мислення всіх учасників освітнього процесу. Концептуальні аспекти даної проблеми висвітили науковців КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти», координатори експерименту, проректор Ватковська М.Г., доцент кафедри філософії Піщанська В.М.

Директор школи Липка І.А. ознайомила присутніх із досвідом школи, звернула увагу на власне бачення стратегії розвитку закладу, в основі якої – надання можливостей усім учасникам освітнього процесу для розвитку критичного мислення, власних здібностей та обдарувань.
Освітнє медіасередовище школи як пошук ідей та інновацій презентували медіапедагоги Ігнатенко О.С., заступник директора з навчально-виховної роботи СЗШ №2, та Піддубняк О.Є., вчитель початкових класів.

Майстер-класи з упровадження наскрізної медіаосвіти як засобу розвитку критичного мислення продемонстрували 15 вчителів школи (56 % від загальної кількості вчителів).

Практичний блок семінару був проведений за трьома напрямками:

- Початкова школа: стартовий майданчик для розвитку критичного мислення: інтегрований урок образотворчого мистецтва та читання  «Казкова Петриківка» (1-А клас, Воскобойник М.В., учитель початкових класів), заняття курсу за вибором «Я у медіапросторі» у формі практикуму «В гостях у мультфільма» (2-А клас, Поддубняк О.Є., учитель початкових класів), урок англійської мови «Пригоди ведмежати Паддінгтона» (3-А клас, Щербина Н.О., учитель англійської мови), урок математики «Незвичайний світ звичайних дробів» (4 клас, Чокан Т.М., учитель початкових класів);

- Середня школа: критичне мислення в освітньому середовищі навчальних предметів: урок хімії «Значення хімії у пізнанні матеріального світу. Ван Гог & хімія» (11 клас, Ігнатенко О.С., учитель хімії та біології); урок англійської мови «Let`s open our school to the world» (8 клас,         Саділова Н.О., учитель англійської мови);

- Критичне мислення – ефективна основа формування ціннісних і світоглядних орієнтацій: засідання літературної медіастудії «На крилах любові» (учні 7-11 класів, Коптевська Л.М., учитель української мови та літератури); інтегрований позакласний захід з предметів природничо-математичного та гуманітарного циклів «Арт-галерея «М3» (9 клас, Ясногор О.Г., учитель української мови та літератури, Бабенко Т.В., учитель математики); презентація медіапроекту «ЕК: енциклопедія козацтва» (7 клас, Коваленко В.А., класний керівник 7 класу); інтелектуальна гра «Клуб медіазнайок» (5-6 класи, Гончар О.О., класний керівник 6-Б класу;     Карбівнича І.В., класний керівник 5-А класу); виховний захід - фотолабораторія «Капсула часу» (6-А клас, Ахундова Т.Т., класний керівник 6-А класу), тренінг для батьків «Шлях до серця дитини або п’ять кроків  батьківської мудрості» (батьки учнів школи та Назарова О.В., практичний психолог).

Феєричним завершення семінару став виступ шкільного театру,  який показав можливості самовираження, самоствердження та саморозвитку покоління Z. Під керівництвом Шевченко Л.Д., вчителя зарубіжної літератури, учні школи передали неповторну атмосферу та яскравий колорит відомої п’єси М. Старицького «За двома зайцями».

Серед запрошених до участі в проведенні заходів під час семінару були представники історико-краєзнавчого музею  ім. П. Калнишевського (Гаврюшина Л.В., фахівець з історії міста),  громадського об'єднання поетів-аматорів Новомосковщини «Вільна ліра» (Калита Н.М., поетеса, голова об’єднання),  міського Центру позашкільної роботи (Головко М.М., керівник гуртка «Петриківський розпис»).

Підведення підсумків семінару виявилося по-доброму емоційним. Гості порівняли  проведений захід  із  «живою перлиною» у  неповторному, чудовому, багатогранному обрамленні освітнього закладу №2 м. Новомосковська. Найдьонова Л.А. відзначила   цілеспрямовану та по-справжньому інноваційну роботу педагогів школи у напрямку експериментальної діяльності. Від гостей прозвучали слова вдячності на адресу директора школи Липки І.А. та всього колективу за високий професіоналізм, творчий підхід та креативність у проведенні уроків та позакласних заходів.

Висловлюємо подяку за надану підтримку у проведенні семінару управлінню освіти виконавчого комітету Новомосковської міської ради, ПП «Контракт Продрезерв 5», директору ліцею «Самара», ЦПР,  завідуючим ДНЗ №14 «Струмочок» та  ДНЗ №3 «Ромашка».       

 

Ясногор О.Г., заступник директора

з навчально-виховної роботи СЗШ №2

Читайте также


У Новомосковську рятувальники спільно з працівниками національної поліції та водолазами вкотре нагадують населенню правила безпеки на воді
13.07.2018, 15:32
У Новомосковську рятувальники спільно з працівниками національної поліції та водолазами вкотре нагадують населенню правила безпеки на воді
12 липня поточного року рятувальники Новомосковської 31-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровський області разом з працівниками Новомосковського відділу поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області та працівниками комунального закладу «Рятувально-водолазна служба м. Новомосковська» з метою попередження загибелі людей на воді у літній період провели рейдові перевірки місць відпочинку людей на воді вздовж берегової зони річки Самара в місті Новомосковську. З відпочиваючими фахівці ДСНС, поліції та водолази провели профілактичні бесіди. Основну увагу приділили відпочинку людей на воді в несанкціонованих місцях. Відпочиваючим довели статистику загибелі людей на водоймах міста, району та області. Рибалок попередили про небезпеку вживання спиртних напоїв та тривале перебування на сонці в спеку. Дорослих попередили пильніше наглядати за дітьми, а дітей в свою чергу не влаштовувати на воді небезпечні ігри, тощо. З метою якісного засвоєння інформації відпочиваючим вручали відповідну профілактичну наочну агітацію «На воді відпочивай з розумом!». Шановні громадяни! Щоб відпочинок був безпечним, необхідно суворо дотримуватися правил безпечної поведінки на воді!
просмотров: 106
У лісах Новомосковщини поселилась чисельність гадюк
13.07.2018, 15:31
У лісах Новомосковщини поселилась чисельність гадюк
Сьогодні в одній із соціальних груп міста з’явилась інформація, що в Орлівщинських лісах Новомосковського району, поселилась чисельність гадюк. На фотографії зображена звичайна гадюка, яку на своєму подвір’ї зустрів місцевий житель. Будьте дуже обережні під час відпочинку, по можливості взувайте взуття с товстою підошвою. Хоча гадюка ніколи не нападає на людину без причини, навпаки, вона якомога уникає зустрічі з нею. Отрута гадюки не така сильнодіюча, як наприклад, у кобри або гримучої змії, але і вона в деяких випадках може бути смертельною для людини. Тому не зайвим буде ще раз нагадати, що від гадюки, втім, як і взагалі від всіх отруйних змій варто триматися подалі. Якщо так трапилось, що вас вкусила гадюка ось перелік ваших дій, яких необхідно дотримуватись, задля збереження вашого здоров’я: - Насамперед необхідно забезпечити вкушеному місцю спокій, зафіксувавши його подобою лангетки, або ж підв’язавши зігнуту руку хусткою. Після укусу дуже небажано активно рухатися, щоб запобігти швидкому поширенню отрути по організму. - Натискаючи пальцем в місці укусу потрібно постаратися розкрити рану і відсмоктати отруту. Робити це можна ротом, потім спльовуючи слину, але тільки в тому разі, якщо в роті немає ніяких пошкоджень: тріщин, подряпин, інакше отрута і через рот може потрапити в кров. Відсмоктувати отруту потрібно безперервно протягом 15-20 хвилин. - Після цього місце укусу необхідно продезінфікувати будь-яким підручним засобом, може бути горілка, спирт, одеколон, йод, та накласти на нього чисту і трохи давлючу пов’язку. - Бажано вживати якомога більше рідини, води, неміцного чаю, але ні в якому разі не каву і вже тим більше нічого алкогольного. - При першій же можливості обов’язково необхідно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою до лікаря.
просмотров: 369
У Новомосковську розгорівся скандал навколо регати з академічного веслування «Золоте весло»
13.07.2018, 13:43
У Новомосковську розгорівся скандал навколо регати з академічного веслування «Золоте весло»
15 липня на лівому березі ріки Самара на водно - спортивній базі комунального закладу новомосковської комплексної дитячо–юнацької спортивної школи, повинні проводить відкриті обласні змагання з веслування академічного, ІІ етап кадетської регати «Золоте весло», присвячені пам’яті видатних діячів академічного веслування у м. Новомосковська. Справа в тому, що ці змагання ще не проводились, але викликали у громадян розбіжність в інформації щодо організаторів цього заходу. Задля встановлення точної і правдивої інформації журналісти «Полезной газети Новомосковска» зустрілися одним із організаторів для уточнення усіх фактів. За словами начальника комітету з фізичної культури та спорту Новомосковської міської ради Шевцової Тетяни, змагання проводяться обласною федерацією веслування академічного спільно з громадською організацією клуб веслування «Дніпро», а також всеукраїнським фондом «Мироздание». Також вона зазначила, що в організаційних моментах ці змагання будуть проводитись за сприянням виконавчого комітету новомосковської міської ради та комітету з фізичної культури та спорту, спонсорів у вигляді різних політичних партій наразі не було заявлено. Тетяна Геннадіївна розповіла нам, що організатори даних змагань були дуже здивовані побачивши в афіші назву політичної партії, адже ні одна політична партія ніяким чином не причетна до проведення даного дійства та зазначила, що спонсорами на даному заході виступає всеукраїнський фонд «Мироздание».
просмотров: 306
На Новомосковщині судитимуть підприємця за самовільне зайняття земельної ділянки на території  заповідника
13.07.2018, 13:42
На Новомосковщині судитимуть підприємця за самовільне зайняття земельної ділянки на території заповідника
Магдалинівським відділом Новомосковської місцевої прокуратури затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно фізичної особи - підприємця за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України (самовільне зайняття в охоронній зоні земельної ділянки щодо земельних ділянок особливо цінних земель). Встановлено, що підприємець розмістив на території ландшафтного заказника природно-заповідного фонду, що відноситься до особливо цінних земель, літній табір для випасання крупної рогатої скотини, а також будівлі для їх обслуговування в охоронній зоні річки Заплавка. Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.
просмотров: 218
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
профлист днепр купить мак кондитерский купить