На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
18 008 000 грн
общий долг за тепло по городу

У Новомосковську відбувся мітинг з нагоди 32-ї річниці Чорнобильської трагедії


27.04.2018, 10:29


26 квітня у Новомосковську, біля пам’ятнику ліквідаторам аварії на ЧАЕС, відбувся мітинг вшанування 32 – ї річниці техногенної катастрофи.  Цікавість до цієї теми є колосальною, адже це сама велика катастрофа техногенного характеру усього людства.  Адже неможна уявити, яка кількість смертельно – небезпечних радіоактивних речовин з’явилось в повітрі, яку не можна були відчути чи побачити.


Вшанувати пам'ять загиблих та живих ліквідаторів аварії на ЧАЕС, прийшли представники міської влади, громадськість, молодь.

На заході був присутній виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Горошко Сергій Григорович, який виступив зі словами подяки героям чорнобильської трагедії та урочисто вручив медалі та грамоти ліквідаторам першої категорії.

Медаль «Чорнобиль» отримали Баранов Олександр Анатольович та Івченко Євген Павлович. Грамоти отримали члени новомосковської міжрайонної організації союз «Чорнобиль України» за активну участь у підтриманні чорнобильського руху, ініціативність, високу громадянську позицію  - Гнітко Валерій Федорович, Кривко Олександр Сергійович.


Журналісту «Полезной газеты Новомосковска» вдалось поспілкуватися з найпершим ліквідатором цієї аварії від нашого містечка. Це Кривко Олександр Сергійович морський офіцер, видатний діяч нашого міста, він знайомий нам усім як винахідник – лічильника для води,шарових кранів, мотоблоків. На період трагедії Олександру Сергійовичу було 32 роки.  На питання про страх він відповів досить просто  - «Страху не було, адже я служив в таких військових частинах, де страх кожного дня – заряджені ядерні боєголовки».


Олександр Сергійович прибув на місце катастрофи вже після 8 годин як стався вибух. На його думку, трагедія сталася за виною московських вчених, які розганяли реактор невідповідно до його можливостей.

Свою роботу він розпочав 26 квітня 1986 року о 8.15 ранку. Він не мав ніякого захисного одягу та  виконував обов’язки дозиметра на всіх прилеглих територіях від атомної станції. Працював 28 годин без відпочинку , по маршруту який був розписаний по хвилино. Займався моніторингом ситуації навкруг та повідомляв вищому керівництву, про те що радіація досягла 3 – х рентген, а це вже завдавало нищівного удару життю людей. Але йому говорили мовчати так, як на той час, було все під грифом «таємно». Олександр Сергійович розповів дуже важливий и головне ексклюзивний факт, який він бачив на власні очі і про який, мало хто знає навіть серед жителів Чорнобиля.

«28 квітня, три молодика за своєї ініціативою  - Ананенко начальник зміни (36 років), Безпалов інженер (28років ) і Баранов також був інженером (26 років), спустилися в водолазних костюмах в тунель на  глибину 10 метрів, для того щоб спустити воду. Річ у тому, що 4 енергоблок стояв на платформі, але вона тріснула та 29 квітня вода могла з’єднатися з усіма 4 енергоблоками. Саме з ядерним паливом, а це б означало знищення половини України, майже 240 тис. квадратних метрів було отруєно, всієї Польщі, Білорусії и частини Росії. Після цього вони прожили недовгі 2 тижні у відділенні реанімації. Саме вони врятували мільйони життів и і нашу з вами державу. Кому, як не їм бути героями . Також Він розповів, що найбільше людей загинуло під час тушіння пожару з повітря, вони отримали несумісну з життям дозу радіації».

Чорнобильська катастрофа  залишилась не тільки в його пам’яті,  а й ця страшна трагедія залишила мітки на його тілі, він отримав 112 рентген та його тіло все життя гноїться, хвороба залишається невиліковною. Після страшної події 1986 року, він продовжив свою військову кар’єру і залишив свій пост, будучи начальником  штабу Красногвардійсьго району.

Урочистим завершенням мітингу стало покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС.


 

Оксана ПрисяжнюкЧитайте также


У Новомосковську рятувальники спільно з працівниками національної поліції та водолазами вкотре нагадують населенню правила безпеки на воді
13.07.2018, 15:32
У Новомосковську рятувальники спільно з працівниками національної поліції та водолазами вкотре нагадують населенню правила безпеки на воді
12 липня поточного року рятувальники Новомосковської 31-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровський області разом з працівниками Новомосковського відділу поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області та працівниками комунального закладу «Рятувально-водолазна служба м. Новомосковська» з метою попередження загибелі людей на воді у літній період провели рейдові перевірки місць відпочинку людей на воді вздовж берегової зони річки Самара в місті Новомосковську. З відпочиваючими фахівці ДСНС, поліції та водолази провели профілактичні бесіди. Основну увагу приділили відпочинку людей на воді в несанкціонованих місцях. Відпочиваючим довели статистику загибелі людей на водоймах міста, району та області. Рибалок попередили про небезпеку вживання спиртних напоїв та тривале перебування на сонці в спеку. Дорослих попередили пильніше наглядати за дітьми, а дітей в свою чергу не влаштовувати на воді небезпечні ігри, тощо. З метою якісного засвоєння інформації відпочиваючим вручали відповідну профілактичну наочну агітацію «На воді відпочивай з розумом!». Шановні громадяни! Щоб відпочинок був безпечним, необхідно суворо дотримуватися правил безпечної поведінки на воді!
просмотров: 106
У лісах Новомосковщини поселилась чисельність гадюк
13.07.2018, 15:31
У лісах Новомосковщини поселилась чисельність гадюк
Сьогодні в одній із соціальних груп міста з’явилась інформація, що в Орлівщинських лісах Новомосковського району, поселилась чисельність гадюк. На фотографії зображена звичайна гадюка, яку на своєму подвір’ї зустрів місцевий житель. Будьте дуже обережні під час відпочинку, по можливості взувайте взуття с товстою підошвою. Хоча гадюка ніколи не нападає на людину без причини, навпаки, вона якомога уникає зустрічі з нею. Отрута гадюки не така сильнодіюча, як наприклад, у кобри або гримучої змії, але і вона в деяких випадках може бути смертельною для людини. Тому не зайвим буде ще раз нагадати, що від гадюки, втім, як і взагалі від всіх отруйних змій варто триматися подалі. Якщо так трапилось, що вас вкусила гадюка ось перелік ваших дій, яких необхідно дотримуватись, задля збереження вашого здоров’я: - Насамперед необхідно забезпечити вкушеному місцю спокій, зафіксувавши його подобою лангетки, або ж підв’язавши зігнуту руку хусткою. Після укусу дуже небажано активно рухатися, щоб запобігти швидкому поширенню отрути по організму. - Натискаючи пальцем в місці укусу потрібно постаратися розкрити рану і відсмоктати отруту. Робити це можна ротом, потім спльовуючи слину, але тільки в тому разі, якщо в роті немає ніяких пошкоджень: тріщин, подряпин, інакше отрута і через рот може потрапити в кров. Відсмоктувати отруту потрібно безперервно протягом 15-20 хвилин. - Після цього місце укусу необхідно продезінфікувати будь-яким підручним засобом, може бути горілка, спирт, одеколон, йод, та накласти на нього чисту і трохи давлючу пов’язку. - Бажано вживати якомога більше рідини, води, неміцного чаю, але ні в якому разі не каву і вже тим більше нічого алкогольного. - При першій же можливості обов’язково необхідно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою до лікаря.
просмотров: 368
У Новомосковську розгорівся скандал навколо регати з академічного веслування «Золоте весло»
13.07.2018, 13:43
У Новомосковську розгорівся скандал навколо регати з академічного веслування «Золоте весло»
15 липня на лівому березі ріки Самара на водно - спортивній базі комунального закладу новомосковської комплексної дитячо–юнацької спортивної школи, повинні проводить відкриті обласні змагання з веслування академічного, ІІ етап кадетської регати «Золоте весло», присвячені пам’яті видатних діячів академічного веслування у м. Новомосковська. Справа в тому, що ці змагання ще не проводились, але викликали у громадян розбіжність в інформації щодо організаторів цього заходу. Задля встановлення точної і правдивої інформації журналісти «Полезной газети Новомосковска» зустрілися одним із організаторів для уточнення усіх фактів. За словами начальника комітету з фізичної культури та спорту Новомосковської міської ради Шевцової Тетяни, змагання проводяться обласною федерацією веслування академічного спільно з громадською організацією клуб веслування «Дніпро», а також всеукраїнським фондом «Мироздание». Також вона зазначила, що в організаційних моментах ці змагання будуть проводитись за сприянням виконавчого комітету новомосковської міської ради та комітету з фізичної культури та спорту, спонсорів у вигляді різних політичних партій наразі не було заявлено. Тетяна Геннадіївна розповіла нам, що організатори даних змагань були дуже здивовані побачивши в афіші назву політичної партії, адже ні одна політична партія ніяким чином не причетна до проведення даного дійства та зазначила, що спонсорами на даному заході виступає всеукраїнський фонд «Мироздание».
просмотров: 305
На Новомосковщині судитимуть підприємця за самовільне зайняття земельної ділянки на території  заповідника
13.07.2018, 13:42
На Новомосковщині судитимуть підприємця за самовільне зайняття земельної ділянки на території заповідника
Магдалинівським відділом Новомосковської місцевої прокуратури затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно фізичної особи - підприємця за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України (самовільне зайняття в охоронній зоні земельної ділянки щодо земельних ділянок особливо цінних земель). Встановлено, що підприємець розмістив на території ландшафтного заказника природно-заповідного фонду, що відноситься до особливо цінних земель, літній табір для випасання крупної рогатої скотини, а також будівлі для їх обслуговування в охоронній зоні річки Заплавка. Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.
просмотров: 217
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
профлист днепр купить мак кондитерский купить