На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
12 631 000 грн
общий долг за тепло по городу

У Новомосковську звітували про стан профілактики дитячих захворювань


05.04.2018, 08:32


Станом на 01.01.2018 року в амбулаторіях Новомосковського центру первинної медико-санітарної допомоги під спостереженням знаходиться 12482 дитини, з них від 0 до 14 років – 10703 дитини, підлітків – 1779, дітей 1 року життя – 551 дитина. На первинному рівні надання медичної допомоги дитячому населенню забезпечує 39 сімейних лікарів, 1 лікар педіатр дільничний, 1 лікар педіатр дитячих дошкільних закладів.  

У місті широко впроваджуються принципи грудного вигодовування – 86% дітей першого року життя знаходяться на виключно грудному вигодовуванні. За 2017 рік було здійснено в амбулаторіях понад 102 тисячі  відвідувань дітей, з них майже 50 % з профілактичною метою, на дому здійснено понад 14 тисяч  відвідувань дітей, з них по захворюванням 39,8 %, профілактичні огляди та патронаж 60,2%. 

Сімейними лікарями проводиться велика робота по проведенню профілактичних щеплень дітей, захищаючи їх від вакцинокерованих інфекцій (кору, правця, кашлюку, дифтерії, поліомієліту, гепатиту, туберкульозу). У 2017 році план проведення  щеплень  дітям виконано в середньому на 74,8%, на кінець року план щеплень по кору був виконаний на 100%. Невід’ємною частиною боротьби з туберкульозом є проведення щорічної туберкулінодіагностики  дітям від 1 до 15 років включно та проведення флюорографічного обстеження підлітків від 15 до 18 років. Виконання  плану туберкулінодіагностики за 2017 рік складає 89% (по області – 77%). Обстежено понад 10 тисяч дітей. Але кількість дітей, яким в 7 років треба проводити ревакцинацію проти туберкульозу знизилась. В 2017 році ії було зроблено лише 7 дітям тому, що переважна більшість дітей є тубінфікованими. Охоплення флюорографічним обстеженням підлітків за 2017, 2016 роки складає 100%. У 2017 році медичними оглядами учнів шкіл з профілактичною метою охоплено 12565 дітей  або 98,8% від запланованих. Слід зауважити, що близько 25% батьків відмовляються від профілактичних щеплень, ризикують здоров’ям дітей та ставлять нашу громаду під загрозу виникнення епідемій. 

Показники захворюваності дітей від 0 до 17 років в місті складають 14030,6 на 10 тис. населення, що менше на 7,5 % ніж середній показник по області – 15167,0. Показник малюкової смертності від нуля до року за 2017 рік у місті складає 4,3, що на 39% менше ніж по області. Ці діти померли в стаціонарах на ІІІ етапі надання медичної допомоги, внаслідок тяжких захворювань періоду  новонароджуваності та множинних вад розвитку. Дитяче відділення КЗ «Новомосковська ЦМЛ»ДОР» розгорнуто на 35 ліжок. Медичну допомогу надають 2 лікаря педіатра, 10 медичних сестер. За останній рік кількість пролікованих дітей у відділенні склала 980 чоловік,  що на 124 дитини менше попереднього року та  пов’язано з  проведенням косметичного ремонту. В інфекційному відділенні закладу медична допомога дитячому населенню у 2017 році надавалась на 15 ліжках, за 9 місяців там проліковано 658 дітей. Наразі у відділенні проводиться капітальний ремонт. Слід зауважити, що основною нозологією в інфекційному відділенні протягом останніх  років є гострі респіраторно вірусні інфекції. При тому, що відповідно до вимог наказу МОЗ України від 16.07.2014 № 499 "Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при грипі та гострих респіраторних інфекціях" лікування даної патології проводиться в амбулаторних умовах, а перелік показів для стаціонарного лікування вкрай мізерний. В пологовому відділенні лікарні за рік народилося 384 дитини. Відмов від дітей не реєструвалося. До стаціонарних відділень для новонароджених ІІІ рівня надання медичної допомоги було направлено 19 дітей, які мали відхилення від нормального розвитку. КЗ «Новомосковська центральна міська лікарня» ДОР має статус «Лікарня доброзичлива до дитини».  На диспансерному обліку знаходиться 3144 дитини із хронічними захворюваннями, показник  на 10 тис дитячого населення складає 2120,3, що на 22 % менше середнього показника по області. Усім дітям був проведений комплекс лікувально-оздоровчих заходів, 86 дітей отримали путівки в санаторії, з них в санаторії МОЗ України 22 дитини. 

На 01.01.2018 року перебувають на обліку 289 дітей інвалідів (2016 році – 273 дитини),  зростання на 5,5 %, але рівень дитячої інвалідності за 2017 рік є нижчим, ніж середній по області і складає на 10 тис. населення 218,46, по області – 229,58. Вперше за 2017 рік були визнані інвалідами дитинства 35 дітей (2016 рік – 38 дітей). Рівень первинної інвалідності за 2017 рік дещо знизився з 29,0 до 26,5 на 10 тис. дитячого населення,  але на 13,5 відсотків більше, ніж по області – 22,9.В структурі первинної інвалідності: вроджені вади розвитку, розлади психіки, ендокринна патологія. За 2017 рік оздоровлено 16 дітей інвалідів у санаторіях "Солоний лиман" та м. Одеси, отримано по пільговим рецептам з місцевого бюджету ліків на суму 26,6 тис. грн., придбано для дітей інвалідів з фенілкетонурією (4 дітей) лікувального харчування на суму 541тис. грн., для дітей, народжених ВІЛ інфікованими матерями придбано та отримано 382 пачки молочної суміші на суму 22,5тис. грн. Діти інваліди були частково забезпечені засобами медичної реабілітації на суму 35,5 тис грн (38 % від повної потреби).Читайте также


Вадим Нестеренко привітав з Днем місцевого самоврядування в Україні
09.12.2018, 09:18
Вадим Нестеренко привітав з Днем місцевого самоврядування в Україні
Щиро вітаю Вас з професійним святом — Днем місцевого самоврядування в Україні! Становлення нашої країни як незалежної держави у великій мірі пов’язано з розвитком місцевої ініціативи, зростанням ролі громади та відповідальності кожного її члена за долю свого рідного краю. День місцевого самоврядування — це свято тих, хто працює в органах місцевої влади, депутатів і усіх громадян, виборців, які вболівають за проблеми, дбають про розквіт і зростання міст і селищних громад. День місцевого самоврядування стоїть в ряду дат пов’язаних із здобуттям Україною незалежності і розбудовою власної державності та демократії. Він об’єднав людей активної життєвої позиції, лідерів територіальних громад, організаторів втілення в життя їх волі. Місцеве самоврядування — це не лише потужний корпус, це справді народна влада — влада для громади і в інтересах громади. З нагоди свята висловлюю вдячність усім працівникам органів місцевого самоврядування за сумлінну і самовіддану працю, за високий професіоналізм, компетентність та відповідальність. Бажаю від щирого серця нових здобутків у роботі, родинного затишку та здійснення всіх Ваших життєвих мрій і сподівань. Нехай цей святковий день додасть всім нам натхнення і наполегливості у спільній справі подальшого розвитку та зміцнення авторитету нашої держави в європейській спільноті і у всьому демократичному світі! З повагою Народний депутат України Вадим НЕСТЕРЕНКО
просмотров: 105
В Новомосковске коммунальщики обеспечили безопасность горожан
09.12.2018, 08:31
В Новомосковске коммунальщики обеспечили безопасность горожан
В Новомосковске довольно много объектов, которые давно отслужили свой заявленный срок и требуют ремонта, а то и полной замены. Среди таких пандусы и перилла в особо опасных местах. Так недавно жители микрорайона Площадка обратились к заместителю городского главы Новомосковска Константину Морозову с просьбой посодействовать в ремонте перилл и ступеней в районе виадука через железную дорогу. По словам местных жителей, эти детали для спуска сильно износились и требуют ремонта. Такое их состояние не может не влиять на безопасность пешеходов, тем более в зимнее время, когда под ногами гололёд и опасность получить увечия возрастает в разы. Заместитель мэра передал заявку жильцов микрорайона коммунальщикам и те в однодневный срок выполнили работы по ремонту и перилл, и разрушенных ступеней. Выполнение работ произвело КП НККП. По словам местных жителей, такой оперативной реакции они ещё не видели, за что и благодарят коммунальных работников.
просмотров: 168
На Новомосковщині скандал через господарів собак
08.12.2018, 10:21
На Новомосковщині скандал через господарів собак
У селі Хуторо-Губиніха, що у Новомосковському районі, розгорівся скандал через собак покинутих недобросовісними господарями. Місцева мешканка знайшла покинутих, за її словами, недобросовісними господарями собак. Після цього почала шукати тваринам новий дім через соціальні мережі. Про це повідомляє Ольга Рубльова-В'язова у Facebook. Як зазначається у дописі, собак господарі привезли на літо, а взимку вигнали з двору і не збираються повертати додому. "Собаки голодні, почали бігати по селу і їсти чужу птицю. Жителі села явно не в гуморі від перспектив втратити своє господарство, і боюся, все закінчиться тим, що собак просто пристрелять. Це витривалі, сильні собаки, відмінні вартові!", - пише місцева мешканка Ольга Рубльова-В'язова. За два дні допис зібрав майже дві тисячі репостів. Таким чином, для одного з собак вдалося знайти новий дім. "Усього за добу знайшлося безліч очих забрати собак. На сьогодні, щеня на світлині передано в добрі руки. Люди щасливі, що у них з'явився гарний друг і охоронець. Тепер вирішуємо питання з другим собакою. Завтра за нею теж мають приїхати", - прокоментувала мешканка, яка знайшла собак. Утім, у коментарях до дописів з'явилися люди, які намагаються довести, що вони справжні господарі. При цьому зазначаючи, що вдома не були усього добу. За їхньою версією, за цей час зловмисники, які хотіли обікрасти їхній будинок, зломали ворота, через що собаки втекли на вулиці села. Пізніше до дикусії підключилася місцева депутатка. За її словами до того, як розмістити допис на Facebook, власників тварин шукали протягом двох тижнів. За цей час у домі
просмотров: 377
Новомосковець став срібним призером  чемпіонату Європи з  кіокушинканкай карате
08.12.2018, 09:35
Новомосковець став срібним призером чемпіонату Європи з кіокушинканкай карате
24 - 25 листопада 2018 р. в Варшаві (Польща) пройшов 1-й абсолютний чемпіонат Європи серед чоловіків та жінок (The 1st WKB European Open Kyokushin Karate Championship), Чемпіонат Європи серед молоді (U-21 European Kyokushin Karate Championship) і Кубок Європи з кіокушин карате серед юніорів та ветеранів (European Junior and Seniors Cup ). Наш земляк Силаков Микита, учень 10-А класу Новомосковського міського ліцею «Самара» також представляв Україну на даному чемпіонаті. В чемпіонаті брали участь сотні каратистів з різних країн Європи. Новомосковець Силаков Микита Будучи у складі збірної України гідно змагався за перемогу та став срібним призером. Вітаємо нашого спортсмена з перемогою і бажаємо подальших успіхів та нових звершень!
просмотров: 276
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
купить полотно нетканое