На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
15 600 000 грн
общий долг за тепло по городу

Місячник боротьби з туберкульозом в Новомосковському районі


23.03.2018, 08:41


 Щоб привернути увагу спільноти до питань туберкульозу, щорічно в березні – квітні у світі проходять профілактичні заходи що присвячені Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом, який відмічається 24 березня. Основне завдання заходів – інформувати широкі верстви населення про це захворювання, залучити державні і громадські організації до участі в боротьбі з ним.

 

Протягом останніх років досягнення медицини ознаменувалися створенням підґрунтя для просування України до досягнення наміченої мети – надання тенденції поширення туберкульозу зворотного руху. Починаючи з 2015 року майже в усіх регіонах України спостерігається стабілізація та зниження рівня захворюваності на туберкульоз.


 В Новомосковському районі в 2017 році захворюваність на туберкульоз порівняно з 2016 роком знизилась на 4,9%. Виявлено 35 нових хворих проти 37 в 2016 році.

 

Найкращою профілактикою передачі туберкульозу є швидка діагностика та лікування пацієнтів з легеневою формою туберкульозу, що мають позитивний результат мазка мокротиння.

 

Збудник хвороби дуже швидко розповсюджується в навколишньому середовищі, тому хворий з відкритою формою туберкульозу є небезпечним джерелом інфекції. Мікобактерія туберкульозу передається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим шляхом, з продуктами харчування. У зовнішнє середовище збудник туберкульозу потрапляє при кашлі, чханні, розмові.

 

Вилікувати туберкульоз складно, але можливо. Це залежить від багатьох факторів:

 

- від стадії захворювання, на якій виявили хворобу. Чим раніше виявляється, тим успішніше лікування;

- від властивостей самого збудника;

- від самого хворого, який повинен старанно виконувати всі рекомендації лікаря – фтизіатра;

- від повноцінності лікування.

 

Досягаючи дорослого віку, практично все населення вже інфіковано туберкульозною паличкою. Поки людина веде здоровий спосіб життя, дотримується режиму праці, відпочинку та харчування, організм здатен створювати імунний відсіч. Як тільки захисні сили слабшають, ризик розвитку туберкульозу різко зростає.

 

На сьогоднішній день до груп ризику щодо захворювання на туберкульоз відносять вагітних, хворих на цукровий діабет, хворих з хронічними захворюваннями легенів, серцево-судинної системи, шлунково-травного тракту, сечостатевої системи, ВІЛ-інфікованих, осіб, які вживають наркотики та тих, що знаходяться в місцях позбавлення волі.

 

До професійних груп ризику належать працівники охорони здоров’я, освіти, сфери обслуговування, які мають постійний контакт з великою кількістю людей.

 

Само по собі інфікування клінічно ніяк не проявляється. Але, якщо інфекція переходить в активну форму хвороби, з’являються такі симптоми:

 

 

- періодичне тривале підвищення температури тіла до 37,3 С — 37,5 С;

- дратівливість, погана успішність у школі, плаксивість у дітей;

- безпричинна втома, «занепад сил», погана переносимість фізичних навантажень;

- пітливість без видимих причин, особливо в нічний час;

- тривалий кашель з невеликою кількістю мокротиння (більше 3-х тижнів);

- погіршення апетиту;

- зниження ваги: відсутність розвинення в фізичному стані дітей.

 

Щоб виявити туберкульоз на ранніх стадіях й успішно його лікувати існують кілька методів діагностики:

 

- реакція Манту, яка проводиться дітям до 14 років;

- флюорографічне обстеження, яке проводиться всьому населенню, починаючи з 15-річного віку і рентгенографія;

- мікроскопія мокротиння.

 

Щорічно флюорографічне обстеження проходять понад 30 тисяч жителів Новомосковського району. Обстеження проводиться безкоштовно, пересувний флюорограф виїжджає на всі території району (слідкуйте за графіком). Слід пам’ятати, що флюорографію проходять 1 раз на рік.

 

В Новомосковському районі місцеві органи влади зацікавлені в питаннях протидії туберкульозу. Фінансування програми по боротьбі з туберкульозом забезпечувалось з місцевого бюджету. Виділялися кошти на придбання ліків для симптоматичного лікування хворих на туберкульоз, на засоби діагностики туберкульозу (рентген плівка, туберкулін, лабораторні розхідні матеріали), на лабораторне обладнання, засоби безпеки для інфекційного контролю. Були придбані пересувний флюорограф та рентгенівська установка. Всі хворі на туберкульоз, які проходять лікування отримують соціальну підтримку у вигляді харчових наборів. Така допомога надається щороку протягом останніх років. Враховуючи напружену епідемічну ситуацію з туберкульозу в регіоні треба усвідомити, що для подолання цієї проблеми потрібно об’єднання зусиль первинної ланки, фтизіатричної служби та суспільства в цілому.

Читайте также


В Новомосковске работники водоканала приступили к работам на ул. З. Белой
19.09.2018, 08:28
В Новомосковске работники водоканала приступили к работам на ул. З. Белой
Очень долгое время жители Новомосковска испытывали дискомфорт, связанный с постоянными пробками на ул. Зины Белой (в районе дома № 3). Ранее работники городского водоканала проводили на небольшом участке дороги ремонтные работы, но в итоге данную территорию просто оградили высоким забором и оставили на неопределенный срок. Сегодня же можно наблюдать картину того, что ремонтные работы возобновились и работа «кипит».
просмотров: 182
До Новомосковська приїде незвичайна фотовиставка «Сучасність. Без купюр »
18.09.2018, 11:26
До Новомосковська приїде незвичайна фотовиставка «Сучасність. Без купюр »
«Сучасність. Без купюр »- фотовиставка, що складається з більш ніж 120 робіт. Серед авторів - фотографи Національної спілки фотохудожників України, Дніпра, Кам'янського, Кривого Рогу, Губиниха, Новомосковська, Жовтих Вод та інших міст області.
просмотров: 83
Мешканців Новомосковська запрошують на Олімпійський урок – 2018
18.09.2018, 10:42
Мешканців Новомосковська запрошують на Олімпійський урок – 2018
Мешканців Новомосковська запрошують на Олімпійський урок-2018. Він пройде у Дніпрі 25 вересня. У цей день працюватимуть три десятки спортивних локацій. Імениті українські спортсмени покажуть майстер-класи. Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації.
просмотров: 68
У селі  Івано – Михайлівка  Новомоскоського району відбувся вечір духовності та естетичної насолоди
18.09.2018, 10:12
У селі Івано – Михайлівка Новомоскоського району відбувся вечір духовності та естетичної насолоди
Днями в одному з населених пунктів Новомосковського району пройшов чарівний вечір духовності та естетичної нвсолоди. На запрошення голови Новостепанівської сільської ради Григорія Бреуса перед жителями села виступила зі своїми авторськими віршами відома поетеса Новомосковщини, учасниця республіканських конкурсів, лауреат Всеукраїнської премії віршів до роковини Чернобильської катастрофи, директор районної центральної бібліотеки в місті Перещепиному — Юлія Селіхова.
просмотров: 65
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
профлист днепр купить мак кондитерский купить