На главную
poleznaya@ukr.net
(068) 309-62-77
пер. Казачий (быв. Артёмовский), 3
Новомосковск, Украина
 
ДТЭК
Развитие
Лучшая Новомосковская улыбка
12 631 000 грн
общий долг за тепло по городу

Учасники клубу любителів історії зібралися у Новомосковській бібліотеці


08.02.2018, 09:49


Першої неділі лютого в читальному залі Новомосковської міської бібліотеки зібрались учасники клубу любителів історії «Відлуння» у коло спілкування «Українські амазонки: вигадка чи реальність?» Що ми, люди ХХІ століття, знаємо про цих сильних, хоробрих вершниць?

Керівник клубу Н. А. Дегтяр розповіла про войовничу общину давньоукраїнського жіноцтва III—І тисячоліття до н. е. – амазонок та показала старовинні китайські гравюри, на яких зображені їх постаті. Вона повідомила про минулорічну знахідку могили амазонки у Покровському районі на Дніпропетровщині та продемонструвала документальний фільм «Пояс цариці амазонок» з відомої серії «У пошуках істини». Згадала легенди про амазонок, початок яким поклав Гомер. А потім, як завжди, зав’язалась жвава дискусія.

Доктор історичних наук В. В. Ващенко погодився з думкою, що амазонки жили серед сарматів, бо в назві цього народу відбилася сутність сімейних взаємовідносин. Адже в їх родинах головували жінки. Яскравим проявом сарматизму є й традиційні «українські» зачіски: чуб та чуприна. Своїми думками також  поділилися: В.В. Затишняк, О. Е. Поймьонов, В. Я. Григоренко та М. І. Триленко.Читайте также


Для студентів Новомосковська провели правовий консалтинг
15.12.2018, 10:05
Для студентів Новомосковська провели правовий консалтинг
12 грудня в читальному залі Новомосковськоъ центральної міської бібліотеки пройшов правовий консалтинг на тему «Правова безпека життєдіяльності».
просмотров: 97
Рятувальники Новомосковська провели практичне тренування з порятунку людей на  зимових водоймах
15.12.2018, 09:46
Рятувальники Новомосковська провели практичне тренування з порятунку людей на зимових водоймах
13 грудня поточного року рятувальники 49-ої Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели практичне тренування з рятувальних робіт на зимових водоймах в місті Перещепине Новомосковського району.
просмотров: 85
Новомосковські школярі брали участь у правовому брейн рингу
15.12.2018, 09:34
Новомосковські школярі брали участь у правовому брейн рингу
13 грудня працівники ювенальної поліції Новомосковського відділу поліції спільно з представниками освіти у закладі загальної середньої освіти №1 міста Новомосковська в рамках тижня права організували та провели правовий брейн ринг на правову тематику.
просмотров: 94
У жителя Новомосковська співробітники поліції вилучили 120 патронів
15.12.2018, 08:56
У жителя Новомосковська співробітники поліції вилучили 120 патронів
У Новомосковську дільничні офіцери поліції затримали чоловіка з патронами. 120 патронів вилучили співробітники сектору превенції Новомосковського відділу поліції 13 грудня.
просмотров: 107
все новости >>>


2008-2018 © «Полезная газета». Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии упоминания ресурса и активной гиперссылки на poleznaya.dp.ua Свидетельство о государственной регистрации печатного средства массовой информации ДП № 2080-818 ПР от 20.02.2015 года
купить полотно нетканое