97-річна бабуся-ветеран з Новомосковська проживає «на смітнику»

У Новомосковську 97-річна бабуся живе на звалищі, серед куп відходів в приватному будинку. Вона - ветеран війни, працювала в тилу, а тепер змушена доживати свій вік в жахливих умовах.

Живе жінка разом із сином. З ними обома поспілкувалися журналісти «Сегодня», яким вдалося потрапити в будинок.

Про те, що тут живуть люди, Тетяна дізналася випадково, коли вирішила привітати ветерана війни, яка живе за цією адресою.

«Мені кажуть, ні, тут живе чоловік, і його мама. Це шок був, я навіть уявлення не мала, що можуть в таких умовах тримати маму. Троє дітей», - згадала мешканка Новомосковська Тетяна Шестаковська.

Сміття в цьому дворі настільки багато, що навіть не витримав паркан. Власник будинку спочатку спілкується з журналістами агресивно, але, врешті-решт, погоджується показати, як доглядає за матір'ю.

«Не лякайтеся, нічого страшного тут немає. Сміття немає, це все – вторсировина», - розповів він.

За горами відходів будинок ледь видно. До нього веде вузький прохід, а в приміщенні - така ж картина - все завалено картоном і поліетиленом. В одній з кімнат Віктор показує матір. Їй - 97 років і вона - ветеран війни. Бабуся майже нічого не бачить і погано чує. Однак на сина не скаржиться, каже - всім задоволена.

«Що ви їсте, скажіть їм. - Я все їм, і борщ, і суп, і молочне, все їм. Він добре готує. - Ма, скажіть людям, як вам тут живеться? - Як я живу? Добре», - говорить пенсіонерка Наталя Гудим.

Віктор забрав сюди матір рік тому - від сестри. Каже, тоді старенька ледь дихала. Він її відгодував, стежить, щоб вчасно приймала ліки. Їх в кімнаті - кілька пакетів. Щоб купити медикаменти, Віктор і збирає вторсировину.

«Пакую кожен день папір. Папір мене добре підтримує. Здам - ​​три тисячі», - запевнив син пенсіонерки Віктор Ткаченко.

Ще двоє дітей бабусі живуть на цій же вулиці. Дочка - зовсім близько, через один будинок. Вона каже, що віддала матір брату, тому що сама відчувала себе недобре. Але тепер родичів вона провідує нечасто.

«Ходжу іноді, з дозволу. Як відкривають мені двері. Я б забрала, але вона не піде, її потрібно тільки нести, вона ж не ходить», - пояснила Олександра Андрієвська, дочка пенсіонерки.

В управлінні соціального захисту знають про те, що відбувається в родині і біля будинку Віктора, проте нічого вдіяти не можуть.

«Ця жінка має дітей, які, згідно із законодавством, повинні наглядати за своєю старою матір'ю. Якби вона була самотньою, можна було б за зверненням цієї людини оформити її в будинок-інтернат», - заявила Галина Горбач, начальник Новомосковського управління праці та соцзахисту населення.

Віктор запевняє: за матір'ю буде доглядати і надалі. Також він пообіцяв кореспондентам «Сегодня» прибрати у дворі через півроку і потім - запросити в гості.