Цієї весни на Дніпропетровщині майже 1,7 тис разів горів сухостій

На Дніпропетровщині цієї весни сталося майже 1,7 тис пожеж в екосистемах. Вигоріло понад 2 тис га. Найбільше палало у Дніпровському, Криворізькому та Кам’янському районах. Серед причин займань – навмисні підпали та людська недбалість. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації. 

«Лише за останній тиждень в області сталось 39 пожеж в екосистемах. Вогонь знищив 52 га зелених насаджень, очерету та трави. В чергове закликаємо людей бути свідомими. Не спалювати торішнє листя та суху траву, не розводити багаття на присадибних ділянках і відкритій місцевості», – наголосила головний фахівець відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Дарина Цуркань. 

Рятувальники нагадують, якщо натрапили на місце виникнення пожежі в екосистемах, потрібно одразу телефонувати за номером 101.

На паліїв чекає покарання. Найперше, штраф до 21 420 грн. А навмисний підпал сухостою у період військового стану прирівнюється до диверсії. За це передбачена кримінальна відповідальність.