У Перещепино повернуто земельні ділянки ліцею вартістю понад 103 мільйони гривень

Гоподарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов Новомосковської місцевої прокуратури в інтересах держави до Перещепинського професійного ліцею та товариства з обмеженою відповідальністю про визнання договору з надання послуг щодо обробки землі недійсним у зв’язку з його удаваністю та зобов’язання звільнити земельні ділянки державної форми власності загальною площею 258 га вартістю понад 103 млн грн.

Так, у 2017 році між Перещепинським професійним ліцеєм та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір з надання послуг з обробки 6 земельних ділянок вказаною площею на території Новомосковського району.

Прокуратурою встановлено, що дійсною метою укладання вказаного договору є не надання зазначених послуг, а використання земельних ділянок навчального закладу для вирощування врожаю та отримання прибутку.

Договір, який сторони приховали під удаваним правочином, містить елементи договору оренди землі та не відповідає вимогам чинного законодавства.

Наразі за втручання прокуратури вказаний договір визнано удаваним та недійсним, підприємство звільнило земельні ділянки державної власності.

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури