У Новомосковську місцева влада перестала вшановувати пам’ять загиблих героїв АТО

Кожного року, 30 серпня, на подвір'ї Новомосковської загальноосвітньої школи № 2 проходив мітинг та покладання квітів до меморіальної дошки загиблого учасника антитерористичної операції на Сході України Максима Гребенюка. У цей день загиблому воїну виповнилося б 24 роки. Але вже близько року, вшановувати героїв Номосковський міськвиконком практично перестав.

Веселим і життєрадісним згадують Максима його бойові товариші, рідні та друзі. Але, на жаль війна не щадить нікого. Хлопець був випускником середньої загальноосвітньої школи № 2. Для всієї країни 2014 рік – це рік початку війни, а для Максима – це був рік закінчення школи.

Юнак був гарним, спортивним та люб’язним. Відвідував судомодельний гурток у Центрі позашкільної роботи, та більш за все він любив швидкість, був завзятим байкером. У 2014 році почав працювати на СТО. Був членом спілки Новомосковських байкерів. Його життя тільки починалося.

24 січня 2015 під час обстрілу російськими збройними формуваннями села Піски Ясинуватського району під Донецьком, в результаті прямого попадання артилерійського снаряда, загинув Максим Гребенюк. Він був одним з наймолодших бійців полку «Дніпро-1», вступивши в його ряди восени 2014 року, через рік після здобуття середньої освіти.

Незважаючи на юний вік, він зміг проявити себе як професійний боєць, який готовий не просто рватися в пекло, а продумувати кожен крок і досягати мети. Його побратими кажуть: незважаючи на юність, він був відчайдушним воїном. Максима Гребенюка немає серед нас майже чотири роки, але в серцях живе пам'ять про нього. Вічна пам'ять ...

Указом Президента України від 15 травня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Гребенюк Максим Олегович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

З приходом до влади міста Віктора Літвіщенко, заходи по вшануванню наших загиблих в АТО героїв, рідкість.

Давайте згадаємо, як вшановували пам'ять у минулі роки: