У Новомосковську всі школи міста закривають на карантин

У зв'язку з поточною епідеміологічною ситуацією, а саме великою захворюваністю дітей на ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції), у Новомосковську було прийнято рішення закрити усі міські школи на карантин. Станом на 31 січня поточного року епідеміологічний поріг серед учнів навчальних закладів нашого місті перевищує 20%.

Навчання у школах буде призупинено з понеділка наступного тижня, а саме у період  з 3 лютого і по 7 лютого (плюс 8-9 лютого – вихідні дні).

Що ж стосується дитячих садочків Новомосковська, то вони будуть працювати у штатному режимі, адже там поки що не спостерігається підвищення кількості хворих діточок.

Нагадаємо, що за останній тиждень (22.01.2020 - 29.01.2020) з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій до сімейних лікарів Новомосковського міського центру ПМСД звернулися 437 осіб., з них – 267 дітей. За аналогічний період 2019 року звернулось 478 осіб, в тому числі 212 дітей). У порівнянні з минулим тижнем (15.01.2020 – 22.01.2020) загальна захворюваність на ГРВІ збільшилась в 1,8 рази.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Вірус грипу легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт.

Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Це - висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів, лихоманка, головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, втрата апетиту, нудота, кашель, що може тривати більше двох тижнів, нежить.

В жодному випадку не займайтесь самолікування - звертайтеся до сімейного лікаря. Звертаємо увагу, що лікувати грип тепловими процедурами, фітотерапією, вітамінами, інтерферонами, гомеопатичними препаратами не ефективно та може призвести до тяжких укладнень.

Найбільш дієвим захистом від грипу є вакцинація. Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.