Стала відома статистика захворюваності на ГРИП та ГРВІ по м. Новомосковську

За останній тиждень (22.01.2020 - 29.01.2020) з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій до сімейних лікарів Новомосковського міського центру ПМСД звернулися 437 осіб., з них – 267 дітей. За аналогічний період 2019 року звернулось 478 осіб, в тому числі 212 дітей).

В порівнянні з минулим тижнем (15.01.2020 – 22.01.2020) загальна захворюваність на ГРВІ збільшилась в 1,8 рази.

Наразі, у місті спостерігається щорічний сезонний підйом захворюваності. Показник захворюваності по місту нижче епідемічного порогу на 36,5%.

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» на 4-му тижні 2020 року (за період з 17.01.20р. по 23.01.20р.) захворюваність на грип та ГРВІ населення Дніпропетровської області знаходиться на передепідемічному рівні. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 34%, зокрема серед дитячого населення – на 47%. Показник захворюваності по області вище показника минулого року на 19% , нижче епідемічного порогу лише на 4%. На 7-ми адмінтереторіях області перевищено епідемічні пороги.
Проведені лабораторні дослідження біоматеріалу від хворих підтвердили циркуляцію вірусів грипу А (Н1 N1).
Зареєстровано 1 летальний випадок в м.Дніпро.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Вірус грипу легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт.
Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Це - висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів, лихоманка, головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, втрата апетиту, нудота, кашель, що може тривати більше двох тижнів, нежить.
В жодному випадку не займайтесь самолікування - звертайтеся до сімейного лікаря. Звертаємо увагу, що лікувати грип тепловими процедурами, фітотерапією, вітамінами, інтерферонами, гомеопатичними препаратами не ефективно та може призвести до тяжких укладнень.
Найбільш дієвим захистом від грипу є вакцинація. Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.