Як проходить реабілітація військовослужбовців 93-ї бригади «Холодний Яр» у дельфінарії «Немо»

Ось так відбувається реабілітація військовослужбовців 93 бригади «Холодний Яр» в Одеському дельфінарії «Немо». Її безкоштовно проводять для бійців, що мали поранення, а також для запобігання емоційної напруги й попередження посттравматичного синдрому.

Реабілітація армійців за допомогою дельфінів вважається унікальною методикою. Наприклад, у США дельфінотерапія широко застосовується серед ветеранів і військовослужбовців та визнана ефективним засобом відновлення їхнього фізичного і психологічного здоров'я. Але для цих цілей американський уряд виділяє чималі кошти, а в Україні  бійцям допомагають небайдужі люди і бізнес.

Заняття дельфінотерапії у військових проходить у п’ять етапів.

Спочатку учасників програми запрошують на виставу в дельфінарій, на якому між людьми і тваринами встановлюється перший візуальний контакт.

Потім група проходить інструктаж про те, як вести себе з дельфінами, щоб не нашкодити тваринам і не налякати їх.

Наступний етап - тактильний. Перше знайомство на помості дозволяє подолати внутрішні бар'єри та страхи перед новою, великою твариною. Дельфінотерапевт завжди підтримує бійців та допомагає знайти цей важливий контакт та взаєморозуміння між людиною та дельфіном.

Четвертий етап. Безпосередньо контакт з дельфіном у водному середовищі. Завдяки ультразвуковому впливу дельфінів спостерігається ефект релаксації, надання заспокійливого і болезаспокійливого ефекту.

Щоб продовжити ефект ейфорії від плавання з дельфінами, після басейну бійців запрошують в ресторан, пригощають чаєм або кавою і вони діляться своїми враженнями.

Докладніше про програму психологічної реабілітації воїнів АТО (ООС) за допомогою дельфінотерапії читайте за посиланнями - https://bit.ly/32I9aZw  http://life-after-ato.com.ua/post/905