У Новомосковському районні відбулось святкування Дня української писемності

8 листопада в літературній вітальні Новомосковської центральної районної бібліотеки м. Перещепино пройшов літературно-музичний вернісаж «До мови серцем доторкнись», присвячений Дню української писемності та мови.

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада, в день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, який є автором «Повісті минулих літ», найвагомішої пам’ятки української літератури.

Найбільшим винаходом людства було письмо, яке дало людям можливість зберегти істинне знання, збагнути світ і своє місце в ньому.

На святі ведучі розповіли про походження писемності та важкий шлях становлення української мови. Присутні дізнались, що наша мова набирала сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалася у творах Григорія Сковороди, поглиблювалась під пером Івана Котляревського та заграла чарівними барвами у поезіях Тараса Шевченка.

Золоту скарбницю рідної мови століттями збагачували українські майстри художнього слова. Розвивають та підтримують українське слово і наші поети Присамар’я. Серед них директор Новомосковської централізованої районної бібліотечної системи Ю. М. Селіхова. Справжня ода слову прозвучала у її вірші «Слова» у авторському виконанні.

Працівники районних бібліотек для дорослих і дітей цим заходом склали справжній гімн українській мові. На святі лунали поетичні рядки про мову відомих українських письменників, які читали учні Перещепинського опорного освітнього закладу: Альона Шкут, Олександра Манченко, Маша Дігтяр, Егор Кушпіль, Олександр Петрук, Артур Коваленко, Андрій Беззуб.

Додали святкового настрою пісні у виконанні Даші Ящук (учениці Перещепинського опорного освітнього закладу) та працівників районного будинку культури Дар’ї Андреєнко, Григорія Коцюби, Лариси Лукаускєнє та вокального ансамблю будинку культури «Елегія».

В кінці заходу ведучі наголосили на тому, що наш святий обов’язок берегти, збагачувати рідну мова, шанувати та цінувати її, бо вона наш найдорожчий скарб.