Перемога селян: Вадим Нестеренко відстояв права на землю жителів Магдалинівського району

У Магдалинівському районі розгорівся неабиякий скандал через те, що обласний Держгеокадастр дозволив приватним фірмам вкрасти в жителів покоси й пасовища. Люди звернулися по допомогу до народного депутата України Вадима Нестеренко.

Сюжет цієї історії дуже простий і з кримінальним відтінком. Якесь ТОВ «Сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів «Барви лану» в обхід усіх правил і законів отримало у своє розпорядження приблизно 850 га землі, яку жителі сіл Котівки, Очеретуватого, Олександрівки та інших населених пунктів району все своє життя використовували під пасовища й сіножаті.

При цьому сільради самостійно й неодноразово зверталися до органів Держгеокадастра для оформлення цієї землі в сільських громадах за цільовим призначенням. Однак, чиновники «відфутболювали» ці документи, а потім дуже швидко оформили землі на приватний бізнес. Сільські громади та районна рада не змогли пробити цю корумповану систему, тож і звернулися по допомогу до народного депутата від 38 округу Вадима Нестеренка. Депутат відреагував миттєво.

Депутатські запити про незаконність відчуження в сільських громад пасовищ і сіножатей були направлені на адресу:

прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана;

генерального прокурора України Юрія Луценка;

в. о. глави Держгеокадастра України Олександру Колотіліну.

Однак, усі прекрасно розуміють, що таке масове захоплення пасовищ і сіножатей було б неможливим без існування в обласному відділенні Держгеокадастру кримінальних схем. Щоби розв’язання проблеми повернення земель у власність сільських громад не потонуло в багаторічному листуванні, Вадим Григорович вирішив надати їй гласність та реалізував нестандартний хід — надав активістам і депутатам Магдалинівського району можливість заявити про проблему з найвищої трибуни країни — трибуни Верховної Ради України.

   

Брифінг у Верховній Раді

Минулого тижня Вадим Нестеренко провів колективний брифінг у ВРУ, який транслювався на всю Україну. Він нагадав про те, що питання про закріплення земель, розташованих за межами сільських населених пунктів за сільськими громадами було одним із головних у його передвиборчій програмі, і це питання вирішене на користь ОТГ:

— Нашим складом Верховної Ради була проголосована та впроваджена в життя реформа фінансової та адміністративної децентралізації. І якщо перша реформа суттєво поповнила місцеві бюджети реальними грошима, то до другої реформи є багато запитань. Але є в неї й частина позитивних моментів, зокрема передача утвореним ОТГ права розпоряджатися земельними ділянками за межами населених пунктів, — підкреслив Вадим Нестеренко.

Розповідаючи про сутність земельної афери, що виникла в Магдалинівському районі, народний депутат дуже чітко назвав винуватців і виконавців цієї ганебної ситуації:

— На жаль, Дніпропетровське обласне відділенні ЦОВВ Держгеокадастру з рекордною швидкістю, користуючись прогалинами в законодавстві, намагається розподілити всі можливі вільні земельні ділянки між різними фірмами, які на думку людей мають безпосереднє відношення або до керівництва обласного управління, або до наближених до них осіб. Сьогодні черга дійшла навіть до пасовищ, де місцеві мешканці роками випасали власну худобу. Усі звернення сільських рад про оформлення цих пасовищ для потреб самих громад отримують постійні відмови з формальних причин із боку обласного управління, натомість вищезазначені фірми роблять це без перешкод.

Ми всі пам’ятаємо, як прем’єром Гройсманом на нараді був звільнений керівник Дніпровського Облдержгеокадастру за натяки на так званих сторонніх наглядачів, по-російськи — «смотрящих» у відомстві. Але, як кажуть люди, керівництво тоді змінили не тільки в обласному управлінні Держгеокадастру, змінили також одних наглядачів на інших, — розповів Вадим Нестеренко на брифінгу у ВР.

Вадим Григорович детально розібрався в ситуації, провів зустрічі з людьми, ознайомився з документами, обговорив їх із керівництвом Укрдержгеокадастру, домігся  підтримки інтересів селян у розв’язання проблеми, що склалася:

— Я особисто мав зустріч із в. о. голови Укрдержгеокадастру Олександром Копотіліним. Він, як мені здається, фахова людина з досвідом роботи. Він мені пообіцяв втрутитись у зазначену ситуацію.

Також прошу вважати мій виступ офіційним зверненням до ПМУ та правоохоронних органів із метою перевірити зазначені в скаргах людей факти та з’ясувати наявність або відсутність так званих «смотрящих» у обласному відділенні та підтвердити або спростувати цей ганебний факт, наявність якого й так відома на місцевому рівні.

Землю селянам буде повернуто!

Після брифінгу, проведеного народним депутатом, після виступів у Верховній Раді жителів Магдалинівського району та після офіційних депутатських запитів від імені Вадима Нестеренко на адресу прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, генерального прокурора України Юрія Луценка та в. о. глави Держгеокадастра України Олександру Колотіліну, СПРАВЕДЛИВІСТЬ БУЛА ВІДНОВЛЕНА.

Як стало відомо нашим журналістам, то всі перші накази, які було видано управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області на розробку проектів землеустрою на сінокос та пасовища у власність приватної фірми у Магдалинівському районі СКАСОВАНО!!

 

За матеріалами газети "Твій Рідний Край"

Комментарии