З початку року у Новомосковському районі зареєстровано 5 випадків сказу серед тварин

У Новомосковському районі випадки сказу серед тварин реєструються щорічно. Вже з початку цього року зареєстровано 5 випадків: три випадки - у с.Орлівщина (дві собаки і один кіт), яке знаходиться у 5-кілометровій зоні від міста. Також зареєстровано по одному випадку сказу у с.Багате (кіт) і у с.Миколаївка (куниця).

За медичною допомогою у поточному році (станом на 18.07.19р.) до лікувальних установ міста звернулося 71 чол., постраждалих від укусів тварин, у т.ч. – 58.6% - від безпритульних.
В районі звернулося 51 чол, постраждалих від укусів тварин, із них – 36% - від безпритульних.

У м.Новомосковську випадки сказу до 2014р. не реєструвалися взагалі. У 2014р.-2016р. зареєстровано три випадки: у лисиці, яка зайшла на подвір`я приватного сектору мікрорайону Кулебівка, у собаки в приватному секторі центру міста, у кажана, знайденого біля магазину «Варус».

Що треба знати про сказ
Сказ – це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Сказ являється особливо небезпечною хворобою, яка є невиліковною і закінчується смертю у 100% випадків як у тварин, так і у людей. Зараження людини відбувається, в основному, через пошкодження шкіри чи слизових оболонок хворою твариною. Джерелом інфекції можуть бути дикі хижі тварини (вовки, лисиці та ін. ), домашні тварини (коти, собаки) а також сільськогосподарські тварини (велика та мілка рогата худоба).
Головною ознакою захворювання тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з’являються в населених пунктах, нападають на людей і тварин.
Щоб запобігти захворюванню на сказ, необхідно, по можливості, уникати контакту з безпритульними тваринами, пояснювати дітям небезпеку таких контактів. Якщо стався напад тварини, необхідно якомога швидше (в перші 15-20 хвилин) ретельно промити рану господарським милом під проточною водою, щоб вимити частки слини, в якій потенційно міститься збудник захворювання, а потім обробити настоянкою йоду. Обов`язково в той же день звернутися до лікаря, який призначить необхідні щеплення.
За твариною необхідно здійснювати нагляд на протязі двох тижнів. Якщо тварина за цей період не загинула, курс щеплень коротший або не призначається взагалі. Якщо тварина загинула або за нею неможливо організувати спостереження, призначається повний курс щеплень. При несвоєчасно проведених або не проведених взагалі щепленнях хвороба закінчується смертю.
Загрозу нападів тварин - «безхатьок» можна було б мінімізувати, якби були організовані бригади по регулюванню чисельності безпритульних тварин, створені умови для тимчасового утримання таких тварин, їх стерилізації та проведення щеплень.
Своєчасно робіть щеплення проти сказу домашнім тваринам!

Комментарии