На Новомосковщині через численні пожежі заборонили відвідувати ліси

Начальниця управління цивільного захисту Дніпропетровскьої ОВА Тетяна Куряченко та начальник відділу пожежної безпеки Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Костянтин Кирпиченко розповіли про причини заборони відвідування лісів на Дніпропетровщині.

У Дніпропетровській області тимчасово заборонили відвідувати ліси. Це стосується, як пішоходів, так і тих, хто планував заїхати туди на автомобілях чи іншому транспоті. Про це розповіли на брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«З приходом першого весняного тепла мешканці області починають виходити на пікніки. І традиційно додають роботи ДСНС, бо лісові пожежі — не рідкість. Обмеження мають розгрузити рятувальників, які дбають про безпеку регіону та допомагають колегам із "гарячих точок"», — зазначила начальниця управління цивільного захисту Дніпропетровскьої ОВА Тетяна Куряченко.

На Дніпропетровщині через численні пожежі заборонили відвідувати ліси - фото 216894

ФОТО: ДніпроОДА

Виключення становлять транзитні шляхи. Не стосується обмеження також ЗСУ, Нацгвардії, Служби безпеки України, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Контролюватимуть дотримання правил обласне управління лісового та мисливського господарства разом із рятувальниками. Вони проводитимуть спільні рейди. На порушників будуть складати адмінпротоколи. Штраф за відвідування лісів становитиме від 1 530 до 15 300 грн.

«У березні в лісах області сталися 3 масштабні пожежі. Вигоріло понад 33 гектари. Причина — людська недбалість. Селяни палять сухостій, сміття. Це під суворою забороною. Адже вогонь може з легкістю перекинутися з угідь на лісові масиви», — розповів начальник відділу пожежної безпеки Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Костянтин Кирпиченко.
На Дніпропетровщині через численні пожежі заборонили відвідувати ліси - фото 216895

ФОТО: ДніпроОДА

Нагадаємо про те, що штраф за підпал сухостою — від 3 060 до 21 420 грн. Або ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.