Влада Новомосковська не збирається проводити ремонти доріг найближчім часом

«Коштів на проведення капітального та поточного ремонту доріг м. Новомосковську в 2021 році не передбачено…», - саме таку відповідь надали у Новомосковській міській раді на звернення місцевого блогера Ксенії Білоус-Дзегарницької.

Найдивніше те, що згідно Проекту рішення Новомосковської міської ради № 19 від 24.12.2020 року «Про бюджет Новомосковської територіальної громади на 2021 рік» https://novomoskovsk-rada.dp.gov.ua/ua/normativni-akti/vsi-normativni-akti/pro-byudzhet-novomoskovskoyi-miskoyi-teritorialnoyi-gromadi-na-2021-rik?fbclid=IwAR0WDxADDjzJZHnftE3JzCnNAnoWSXCNKcZoYjk8QY6YdL_eJOqwnsGGJhU   (а саме у Додатку 3) зазначено, що розпорядником коштів Управлінням житлово-комунального господарства та капітального будівництва (ЖКГ та КБ) передбачено видатки на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету. Так, загальним фондом передбачена сума 4 117 429 грн, а за спеціальним 1 900 000 грн.

Також у Додатку 5 (Розподіл коштів бюджету розвитку на 2021 рік), до Проекту рішення говориться, що розпорядником коштів Управлінням ЖКГ та КБ передбачено 1 900 000, 00 грн. на виготовлення проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт дорожнього покриття міських автомобільних доріг.

У наступному Додатку 6 (Розподіл витрат бюджету місцевих програм на 2021 рік) до Проекту рішення, також затверджено, що розпорядником коштів Управлінням ЖКГ та КБ передбачено видатки на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету. За загальним фондом передбачена сума 4 117 429, 00 грн, а за спеціальним 1 900 000, 00 грн.

І після цього на офіційний запит Новомосковська міська рада повідомляє, що коштів не передбачено. Дивно! – Чи не так?! Адже виходить, що кошти в бюджеті заплановані, а от капітальні та поточні ремонти доріг – НІ! Так само нема в планах міськради і проектів на виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонти дорожнього покриття.  Одразу ж назріває питання: панове можновладці, куди ж ви виділили кошти насправді, якщо не на ремонти доріг??????

Ще одним дивним фактом є те, що на перший запит Ксенії Білоус-Дзегарницької було надано начебто перелік проектно-кошторисної документації  на ремонт вулиць м. Новомосковська із зазначенням проектанта та вартістю робіт. Але! весь цей перелік складався із проектів  за минулі роки. Варто зазначити, що переважна більшість ПКД були розроблені ще у 2016 році та потребують коригування, а це час і додаткові кошти.

Вже другий рік поспіль Новомосковськ не бачить ані капітальних, ані поточних ремонтів доріг. Спочатку був «вічний мер» Літвіщенко (у 2019 році), який обіцяв відремонтувати дорожнє покриття на центральних вулицях міста та потім щось пішло не так. Гроші з бюджету виділили, а ремонти не провели. Потім була передвиборча гонка, де новообраний мер Рєзнік теж обіцяв «заасфальтувати» усе місто та зробити його комфортним. А на ділі: «грошей нема, ремонти не передбачені». Що перший екс-мер Літвіщенко, що другий вже новобраний мер Рєзнік постійно грішать на попередників, але ми нагадаємо тим, у кого коротка пам'ять, що робилось у місті раніше.

У період з 2015 по 2019 роки по Новомосковську було проведено чимало ремонтів центральних вулиць, між квартальних та квартальних доріг, внутрішньо дворових проїздів і т.д.

Так у 2016 році: капітальний ремонт вул. Сучкова, Плеханова; поточні вулиць Шевченка та Плеханова; ямковий ремонт вул. З.Білої та ін.

У 2017 році: поточний ремонт вул. Українська; ремонт дорожнього покриття по вул. Гетьманська; ремонт внутрішньо дворового проїзду по вул. В.Ковалівка, 14 (між дитсадком «Чебурашка» та Новомосковським міськрайонним судом); ремонт вул. Севастопольська, капітальний ремонт вул. Короленко, поточний ремонт вул. Гетьманської та Воронівського моста:

У 2018 році: було капітально відремонтовані дороги вулиць: Новоукраїнська, Кущівська та вул. Леваневського, загальна сума за якими разом із виготовленням проектно – кошторисних документації капітальних ремонтів дорожнього покриття становила 7 705,1 тис.грн:

Проведено ремонти внутрішньодворових проїздів за адресами:  вул.Сучкова № 15 - №17, пл. Героїв - 16, вул. Калнишевського - 5 і вул. Зелінського 20:

У 2019 році:  проведено ямковий ремонт вул. Гаврішев Кут та по вул. Заозерна:

Ремонт внутрішньодворового проїзду за адресою вул. Велика Ковалівка, 26:

Ямковий ремонт вул.Волгоградська:

Капітальний ремонт внутрішньодворових проїздів на пл. Героїв, 10 та вул. Калнишевського 1-5 (район «Красных домов»)

Поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Стадіонна (від вул. Сучкова до будівлі РЕС), а також ремонт дороги по вул. Погрузна та вул. 195 Стрілецької Дивізії

Ремонт дорожнього покриття від вул. Горького, 4 до вул. Паланочна, 37:

Ремонт дорожнього покриття по вул. Барикадна (поворот з вул. 195 Стрілецької Дивізії до автовокзалу):

Ямковий ремонт вулиці Зіни Білої та вул.Г. Зелінського

І це лише частина матеріалів, яка є у архівах редакції.

Насправді ж у період з 2015 по 2019 роки в місті Новомосковську проводились кожного року ремонти дорожнього покриття. Десь це були капітальні ремонти, десь поточні, а десь проводився ямковий ремонт доріг.

Суха констатація фактів показує, що за період з 2014 по 2019 роки у Новомосковську було розпочато масштабне відновлення шляхів міста, але вже другій рік поспіль, без ремонтів, на дорогах міста з'являються нові вибоїни, які ніхто не збирається латати.......

Висновки про компетенцію та професіоналізм обраної влади, зробити може кожен мешканець Новомосковська.