За останній тиждень в Новомосковську зареєстровано 4 випадки захворюваності на кір

За останній тиждень в місті Новомосковськ зареєстровано 4 випадки захворювання на кір. Загалом з початку 2019 року в місті на кір захворіло 17 осіб, з них 7 дітей.

Так, за оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України загалом в Україні з початку року (з 28 грудня 2018 р. до 22 березня 2019 р.) на кір захворіло 32 939 людей — 14 830 дорослих і 18 109 дітей. Від ускладнень кору померло 14 людей.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.
Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати 2 дози вакцини проти кору. Закликаємо всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.