Життя довжиною в сторіччя: Новомосковська школа № 1 відсвяткувала свій ювілей

Новомосковськ – це славне козацьке місто, яке більше 400 років стоїть на берегу ріка Самара. На території міста розташована низка історичних споруд, які приховують в собі вікову історію  і одною з таких будівель є заклад загальної середньої освіти № 1. Вже 100 років ця школа привітно відчиняє свої двері для діточок та творить справжнє диво. Диво – під назвою «Знання».

У п’ятницю, 30 листопада, в актовому залі Новомосковської ЗЗСО № 1  пройшов урочистий захід присвячений саме 100-річному ювілею школи. Яскраві кульки, різні прикраси та квіти створювали святковий настрій у всіх, хто прийшов відсвяткувати цю подію. Педагогічний колектив радо і гостинно зустрічав всіх гостей.

Привітати вчителів та учнів навчального закладу завітали почесні гості, які прийшли не з пустими руками, адже 100-річний ювілей це знаменна дата.

Так, зі словами привітання до всіх присутніх звернувся заступник міського голови Морозов Костянтин. По  завершенню своєї промови Костянтин Миколайович вручив директору школи квіти та новий комп’ютер.

Щирі слова вдячності та привітань педагогічному колективу виразила депутат обласної ради Любов Нестеренко, яка теж прийшла не з пустими руками і подарувала школі нову комп’ютерну техніку.

Безліч теплих та щирих слів привітання в адресу школи , її учнів та вчителів прозвучало з вуст представника платформи «Развитие» Олексія Фрейдіна Юлії Беннер. Молода пані зазначила, що 100 років це не просто дата, це багате минуле, яке має свої усталені традиції, досвід кращих педагогів і, звичайно, учні, які досягли високих життєвих результатів.

Після слів привітання Юлія Вадимівна також вручила директору школи квіти та подарунки.

  

Дивовижний будинок - школа! Тут все: дитинство і зрілість, юність і романтика, наука і творчість, мрії і реальне життя. Зорепадом проносяться роки, летять, аби ніколи не повернутись. Та в пам’яті живуть і не тьмяніють сторінки 100-річної давнини.

  

Середня загальноосвітня трудова політехнічна школа №1 була утворена у 1918 році і називалась Радянська трудова школа №1, з 1937 року стала називатись середня загальноосвітня школа №1.

Відновила свою діяльність у 1943 році після звільнення території від німецько-фашистських загарбників і знаходилась в одноповерховому будинку по вулиці Ісполкомівській.

У 1947 році побудовано нове приміщення школи по вулиці Червоноармійській (нині вулиця Калнишевського). З 1956 року по 1959 рік школа стала називатись середня загальноосвітня трудова політехнічна школа №1, з 1960 року по 1963 рік мала  назву середня загальноосвітня трудова політехнічна школа №1 з виробничим навчанням, з 1964 року по 1970 рік - середня загальноосвітня трудова політехнічна школа №1.

З 1970 року школу було перейменовано в середню загальноосвітню школу №1 і з такою назвою вона проіснувала до 2011 року. В 2011 році школа знову змінила свою назву, а з разом з тим змінився і тип закладу. Рішенням ХІ сесії шостого скликання Новомосковської міської Ради №255 від 05.07.2011 року середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів змінила назву на навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад №1 - дошкільний навчальний заклад».

За свою 100-річну історію школа змінила десяток директорів, які так багато зробили для її розбудови та процвітання. Зараз школою впевнено керує нинішній директор з 38 річним стажем роботи на цій посаді, творча і креативна людина, прекрасний педагог Чорна Наталія Йосипівна.

Ювілей школи - це ж не тільки історична віха, це можливість озирнутися назад і згадати добрим словом тих, хто зробив значний внесок в загальну справу освіти: директорів школи, працівників, вчителів.  Тому в цей святковий день з ювілеєм і з щирою вдячністю привітали ветеранів педагогічної праці, вчителів, які віддали понад 30 років свого життя учням цієї школи.

  

100 років для школи - це ціле життя, багате своїми подіями та історією. За цей час школа пройшла складний шлях становлення і розвитку, незважаючи на швидко мінливий  час і закони, зуміла знайти своє обличчя і стати рідною домівкою для хлопчиків і дівчаток. Тисячі випускників отримали в стінах цієї школи знання, спортивний гарт, добру підтримку і дбайливу увагу вчителів. Для кожного покоління вона була своєю, особливою, але завжди рідною і улюбленою, так як традиції школи свято зберігаються і передаються з року в рік. Тому до школи завітали випускники різних років, які з радістю згадали шкільні роки та викладачів.

  

Як і годиться, урочистості з нагоди ювілею школи супроводжувались святковим концертом. Вчителі, учні та батьки подарували всім присутнім незабутні виступи, враження та емоції.

  

Яскраве життя відбувалося у школі протягом 100 років. Безліч гуртків, вистави шкільного театру, хор у 150 чоловік. За своє сторічне існування стіни школи покинули випускники, які неодноразово прославили навчальний заклад, які  через декілька років повернулись у стіни школи, але вже в ролі батьків учнів першої школи.

  

Сьогодні учні цієї школи є переможцями міських та обласних конкурсів, змагань, олімпіад з базових дисциплін. Багато талантів було розкрито саме викладачами, адже серед учнів є і художники, і поети, і прозаїки, відмінники навчання, спортсмени і просто хороші діти.

Завершилося свято яскравим флешмобом за участі педагогічного колективу та учнів даного навчального закладу.

  

Найяскравіші спогади в житті людини – це школа. У цей день у стінах рідної десятої школи зустрілася велика родина із декількох поколінь, усі раділи цій зустрічі, спілкувалися, обмінювалися враженнями та спогадами.

Свято вдалося на славу! Гості говорили слова подяки директору школи за відмінно проведене свято, за можливість зустрічі однокласників і вчителів, бажали колективу здоров’я, успіхів у подальшій праці та нових зустрічей.

 

Над матеріалом працювала: Аліна Яценко