Дефіцит пального на Дніпропетровщині має бути подоланий за тиждень-два – Лукашук

Ситуація з дефіцитом пального в Дніпропетровській області має бути вирішена за тиждень-два. Нині а країні налагоджують нову систему логістики. Про це йшлося під час брифінгу в ДніпроОВАМешканців регіону закликали відповідально ставитися до споживання пального та не створювати ажіотаж на заправках.  

«Ворог б’є по інфраструктурі, яка забезпечує наших мешканців пальним. По базам, де зберігаються нафтопродукти. Заблоковано порти, через які постачали паливо до нашої країни. Ми мали резерви за рахунок Кременчуцького нафтопереробного заводу. Але після ракетних обстрілів втратили і цей ресурс», – пояснив голова облради, заступник голови Ради оборони регіону Микола Лукашук.  

Він повідомив, що сьогодні дійсно є проблеми з постачанням палива до країни та області. Проте Уряд та місцева влада вирішують це питання.

«Будуємо нову логістику постачання палива з Євросоюзу. Це головний і єдино можливий шлях завезти його до країни. Очікуємо протягом тижня-двох, що  пальне почне надходити до нашої області», – сказав Микола Лукашук. 

За його словами, Уряд робить все можливе, аби досягти балансу між інтересами трейдерів, рівнем ціни на пальне і інтересами споживачів.

«Без проблем отримують пальне ЗСУ, тероборона, Поліція, «швидка», рятувальники, комунальні служби, транспортники», – підкреслив Микола Лукашук. 

Нині майже половина мереж АЗС в області мають дизельне паливо та 95-й бензин. Пальне відпускають по талонам і за гроші. Але по 10-20 літрів на споживача. Дефіциту скрапленого газу на заправках немає.