Воїну з Новомосковщини присвоєно звання Герой України (посмертно)

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Указом Президента України солдату Олександру Гарбузу, який народився 2 липня 2002 року у селищі міського типу Губиниха, Новомосковського району, присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

У 2017 році Саша закінчив 9 класів Губиниської загальноосвітньої школи №2, 2020-го – Перещепинський професійний ліцей за спеціальністю «Робітник фермерського господарства».

За відгуками викладачів Сашко був справді охочий до роботи на землі, одним із найкращих у вивченні сільськогосподарських техніки та обладнання, і загалом – вихованим, скромним, чемним хлопцем.

Під час російського вторгнення в Україну в 2022 році був оператором ПТРК. За допомогою ПТРК «Корсар» Олександр загалом знищив десяток бойових машин противника.

У ніч на 16 березня 2022-го на Харківщині холодноярівці почали невелику операцію, що мала на меті захват ворожої позиції, звідки по українських воїнах стріляв танк. У складі розвідгрупи був Олександр, який який разом із побратимом «Хакер» потрапили у полон. 24 березня, після визволення села Гусарівки Балаклійського району, українськими військовими було виявлено тіло Олександра Гарбуза, вбитого пострілами у голову, зі слідами тортур.

Слава Герою України!